oben links oben rechts
left border
Home ˇ Fotogaleria ˇ Programy ˇ Ceny biletów ˇ Zabawa ˇ Circus Channel ˇ Dookoła cyrku ˇ Cyrki dawniej i dziś ˇ Muzyka cyrkowa ˇ Makiety ˇ Circo Medrano w Polsce ˇ Forum ˇ Artykuły ˇ Linki ˇ Tapety na pulpit ˇ Cooperation ˇ Regulamin ˇ Kontakt ˇ Szukaj ˇ DODAJ NEWSALipiec 30 2014 00:53:48
Serdecznie witamy!
INFORMACJA O USTAWIENIACH: Aby prawidłowo oglądać naszą stronę: jeżeli banner jest zbyt mały i nie zajmuje całego wyznaczonego miejsca, należy powiększyć stronę (np. powiększenie 125 %). Opcja jest dostępna w ustawieniach każdej przeglądarki. :: PORTAL: Zapraszamy do naszej portalowej galerii, gdzie znajduje się ponad 19 000 zdjęć. ::: Masz ciekawą wiadomość, którą warto opublikować? Kliknij TU i przyczyń się do tworzenia serwisu! :: Chcesz dołączyć do redakcji naszego portalu i tworzyć najchętniej odwiedzany portal cyrkowy w Polsce? Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: portalkmc@op.pl. Na pewno odpowiemy! :: Posiadasz zdjęcia z cyrków? Wyślij je do nas, a z pewnością je pokażemy! Nie zwlekaj. Zrób to już dziś. E-mail: portalkmc@op.pl
Zobacz najnowszy filmik z Circus Roncalli

Niemiecki Circus Roncalli do 3 sierpnia stacjonuje w Innsbrucku. Właśnie w tym mieście powstał najnowszy filmik ukazujący nie tylko występy, ale także kulisy cyrku.

Fenomenalne video znajduje się TUTAJ. Zobaczymy na nim przerzut do miasta i budowę cyrkowego miasteczka! Te scenki poprzedzają urywki z programu. Ujęcia są naprawdę znakomite! Tak samo jak tło muzyczne.

Polskie cyrki rzadko prezentują podobne video-relacje. Pionierem jest tutaj chyba Cyrk Zalewski, który co roku przedstawia krótkie relacje z festiwali w postaci filmików. W tym roku widowiska dodatkowo reklamuje 30-sekundowy spot.
Cyrk Słońca na dłużej w Polsce
Do jesiennej wizyty Cyrku Słońca ze spektaklem "Kooza" coraz bliżej. Gigantyczny namiot o średnicy 50 metrów stanie obok Stadionu Narodowego. Sprzedaż biletów ruszyła już jakiś czas temu. Rozchodzą się one całkiem dobrze, ale wolnych miejsc jeszcze nie brakuje.

Dzisiaj cyrk poinformował, że w związku z dużym zainteresowaniem, artyści zagrają piętnaście dodatkowych spektakli, które będą się odbywać w okresie od 30 września do 12 października.

Harmonogram dodatkowych występów:
30 września - 20.00
1 października - 20.00
2 października - 20.00
3 października - 20.00
4 października - 16:30 i 20.00
5 października - 13:30 i 17.00
7 października - 20.00
8 października - 20.00
9 października - 20.00
10 października - 20.00
11 października - 13.00
12 października - 13:30 i 17.00

Jednak bardzo wątpliwe jest to, że cyrk przedłużył swoje występy ze względu na nadzwyczajne zainteresowanie spektaklami, bowiem już od dawna mówiło się, że cyrk będzie stał w Warszawie dłużej niż głosiły to reklamy, a więc bardziej wygląda to na sprytny chwyt marketingowy niż na rzeczywiście spontaniczną decyzję. Trasa Cirque du Soleil jest planowana z ogromną precyzją i dokładnością. W niemal każdych miastach, gdzie gości "Kooza" plakaty i bilboardy podają nieco skrócone terminy pobytu kanadyjskiego cyrku. Tak było na przykład we Wiedniu, gdzie reklamy widoczne na mieście głosiły, że występy skończą się tydzień wcześniej, choć było inaczej. Pełen harmonogram zawsze można znaleźć na oficjalnej stronie cyrku.
Wyniki naszego konkursu
Przyszedł czas na podanie wyników pierwszego wakacyjnego konkursu organizowanego przez Polski Portal Sztuki Cyrkowej KMC - Klub Miłośników Cyrku. Wszystkim dziękujemy za zgłoszenia - Wasze kolekcje są imponujące, ale musieliśmy wybrać tylko trójkę szczęśliwców. Oto rezultaty rywalizacji.

I MIEJSCE
Igor Gajewski

II MIEJSCE
Martin Redman

III MIEJSCE
Jan Jaskulski


Zwycięzcom gratulujemy.
Worek ciekawostek, prosto z Cyrku Zalewski
W tym artykule przekażemy naprawdę sporo ciekawostek i nowości dotyczących polskiego Cyrku Zalewski. Przeczytaj zatem artykuł bardzo dokładnie! Zdanie po zdaniu.

Od niedawna panie obsługujące stoiska z jedzeniem mają nowe, identyczne i bardzo ładne stroje. Wszystkie noszą białe bluzki z pozłacanym logiem cyrku, do tego czerwone fartuchy, oczywiście z klaunem. Obsługa nosi również czerwone daszki z pozłacanymi krawędziami. Nawet obuwie zostało ujednolicone. Wygląda to bardzo ładnie i naprawdę widać tu dbałość o najmniejsze szczegóły, na co tak bardzo liczą fani Cyrku Zalewski. Zdjęcie nowych strojów znajdziecie w zakładce "czytaj więcej". Warto dodać, że wiele lat temu w cyrku obowiązywały podobne stroje.

Dzisiaj na spektakl w Rzeszowie zaproszono ubogie rodziny i dzieci z domów dziecka. Odbyło się to bez błysku fleszy, ani udziału sponsorów, a na jedynym spektaklu w mieście miejsca były zapełnione w 95 %. Mimo upału, wnętrze namiotu wcale nie było mocno nagrzane.

Przed show pojawiło się dosłownie kilka osób sprzeciwiających się pracy zwierząt w cyrkach. Ich cichy i bardzo słabo zorganizowany protest prawie wcale nie został zauważony.

Niestety - podczas spektaklu, na arenie wydarzył się wypadek. Zaraz po wyjściu, Laura w swoim popisowym numerze jakim jest żonglerka na koniu, spadła ze zwierzęcia i uderzyła plecami o ziemię. Tym razem to koń wpadł w popłoch i zaczął zbyt szybko galopować. Do garderoby zeszła przytomna, prowadzona przez ojca. Artystka wyszła na finał, rozdawała też autografy fanom, więc jak widać, na szczęście nie doszło do niczego poważnego z wyjątkiem nogi, która nabawiła się kontuzji zatem Laura w najbliższym czasie może nie pojawić się na arenie.

Rzeszowska publiczność doceniła starania właścicieli i markę cyrku. Większość osób wybrała wizytę pod namiotem w pełni świadomie, wiedząc, że idzie do Cyrku Zalewski. Do gustu rzeszowianom najbardziej przypadła wyższa szkoła jazdy, grupa Zhuk i kula śmierci. Klaun Versache zjednoczył natomiast publiczność. Warto dodać, że goście, nie mogąc się doczekać na rozpoczęcie spektaklu, wymusili początek głośnymi oklaskami.

Jutro "Zalewski" wystąpi w Kolbuszowej. Start o 17:30 na targowisku przy ulicy Wolskiej.
"Krone" już wkrótce w stolicy Niemiec
Na trasie każdego cyrku są miasta w których cała ekipa chętnie zatrzymuje się na dłużej, a często i cyrkowe miasteczko staje się okazalsze. I tak dla Circus Roncalli takim magicznym miejscem jest Wiedeń, a dla Circus Krone - Berlin.

Ten największy w całej Europie cyrk już 17 września rozpocznie występy w niemieckiej stolicy. Potrwają one aż do 26 października. Premierowy program zaplanowano na 19:00. Kolejne będą odbywać się od wtorku do soboty o 15:00 i 19:00 oraz w niedziele i święta o 14:00 i 18:00. Poniedziałki są wolne, z wyjątkiem 20 października - wtedy artyści również wystąpią o 15:00 i 19:00. Bilety można już nabywać w przedsprzedaży, także internetowej. Cyrkowe kasy i zoo czynne będą codziennie od godziny 10:00.

Przypomnijmy, w tegorocznej ofercie programowej "Krone" znalazł się pokaz uchatek (rodzina Duss), latające trapezy (Flying Zuniga), gry ikaryjskie (bracia Rossi), czy tresura drapieżnych kotów (Martin Lacey jr.).
Cyrk zmienił lokalizację
Dzisiaj o 17:30 Cyrk Zalewski miał zaprezentować mieszkańcom Dębicy swój nowy program przy ulicy Akademickiej. Niestety w ostatniej chwili plany uległy zmianie.

Cyrkowy namiot stanął na innym placu, przy ulicy Sandomierskiej. Wszystko przez zły stan pierwotnego miejsca postoju. To prawda. Wystarczył jeden dzień w którym deszcz padał z niewielkimi przerwami i suchy plac zamienił się w miękkie bagno. Dzisiaj pogoda jest już znacznie lepsza - zza chmur wygląda słońce, a temperatura wynosi 25 stopni.

Spektakl rozpocznie się planowo o 17:30. Bilety już można nabywać w kasie cyrku. Tegoroczną ofertę programową "Zalewskiego" można sprawdzić w dziale "Programy".
Cyrk Safari oznakowany
Od kilku dni występy Cyrku Safari odbywają się pod nowym, większym namiotem firmy Scola Teloni. Można powiedzieć, że to kluczowe zmiany w funkcjonowaniu cyrku ze Szczawnicy.

W tym sezonie artyści występują bowiem w regionach, gdzie dotąd nie gościli. Dzisiaj są w Łowiczu w województwie łódzkim. Ale nie tylko to się zmieniło. Od pewnego czasu nazwa "Safari" jest jeszcze lepiej widoczna niż dotychczas, bowiem widnieje na sztambercie. Również wozy, które dotąd nie były oznakowane nazwą cyrku, teraz informują wszystkich o niej.

Cieszymy się, że dyrekcja inwestuje w swój cyrk, a wszystko to przy cenach biletów wahających się na poziomie 10 - 15 złotych. Mamy nadzieję, że właściciele postanowią także wzbogacić program o nowe twarze.
(Zdjęcie: Cyrk Safari)
Cirkus Pacific ponownie w Polsce
Już od pewnego czasu czeski Cirkus Pacific odwiedza polskie miejscowości. To kolejny sezon z rzędu spędzany w naszym kraju. Cyrkowy tabor przemierzał już bowiem krajowe drogi kilkanaście razy.

Cyrk standardowo odwiedza wsie i małe miasteczka położone niedaleko czeskiej granicy. Od lat prezentuje podobny program, którego największą atrakcją jest 7-metrowy pyton ważący 130 kilogramów. W programie znalazły się również pokazy zwierząt, iluzja, pokazy akrobatyczne, połykacze ognia, klaun.

CIRKUS PACIFIC - ZOBACZ FRAGMENTY WYSTĘPÓW

Kasa cyrku jest czynna godzinę przed spektaklem. Dzieci do lat 3 za wstęp nie płacą. Show trwa dwie godziny. W opcji "czytaj więcej" można zobaczyć ulotkę, którą tego roku reklamują się artyści z Czech, a w dziale "Tournée" - bieżącą trasę cyrku.
(Źródło: www.gmina.lubin.pl)
Cyrkowe wielbłądy przyciągnęły uwagę
Wczoraj znany Cyrk Zalewski stacjonował w Stalowej Woli. Jak się okazało, największym magnesem, który przyciągnął mieszkańców na plac nie był duży namiot, nazwa cyrku, ani nawet reklama. Zrobiły to czworonożne pupile Cyrku Zalewski z Kazachstanu - wielbłądy.

Zwierzaki bardzo spodobały się mieszkańcom miasta, którzy podchodzili do nich, głaskali je i robili sobie z nimi zdjęcia. Nawet lokalny portal internetowy zamieścił wzmiankę na ten temat. Zobaczycie ją TUTAJ.

Wielbłądy "Zalewskiego" rzeczywiście działają jak magnes i to od wielu lat. W końcu to wizytówka cyrku. Zawsze, gdy pasą się między cyrkowymi namiotami i pojazdami, przy cyrku pojawia się wiele osób. A może wielbłądy powinny się paść przy kasie i wejściu do cyrku, aby zachęcić jeszcze więcej osób do kupna biletu? Byłoby fenomenalnie.
O Cyrku Zalewski w czasopiśmie
1 lipca Cyrk Zalewski wystąpił w Zielonej Górze. Właśnie tam na nowy spektakl sezonu 2014 zaproszono podopiecznych miejscowych domów dziecka. Towarzyszyła im Ania Prus, aktorka teatralna i kinowa.

O tej wizycie napisało czasopismo "Rewia". Na stronie piątej możemy przeczytać o niedawnych sukcesach zawodowych aktorki i właśnie o odwiedzinach rodziny Zalewskich. Oczywiście nie mogło zabraknąć zdjęcia z tej wizyty. Wycinek dostępny w opcji "czytaj więcej".

Jeszcze w tym tygodniu artyści "Zalewskiego" zaprezentują się w Stalowej Woli, Mielcu, Dąbrowie Tarnowskiej, Dębicy, Ropczycach i Rzeszowie.
(Zdjęcie: Cyrk Zalewski)
Mała alpaka w Cyrku Arena
Zwierzęta w cyrkach rodzą się bardzo często. To wynik bardzo dobrych warunków i troski opiekunów o ich pupile. W tym roku w polskich cyrkach narodziły się już między innymi kozy, wielbłądy, czy lamy. Dzisiaj kolejny czworonóg przyszedł na świat w Cyrku Arena.

Dosłownie kilkadziesiąt minut temu, w samo południe w "Arenie" narodziła się alpaka. Maleństwo świetnie funkcjonuje i powoli poznaje świat. Ma brązową sierść. Tym samym zwierzęca gromadka uległą powiększeniu.

Dzisiaj Cyrk Arena zaprezentuje się mieszkańcom Elbląga. Początek występów o godzinei 17:00 przy ulicy Warszawskiej. Zapraszamy.
Strona 1 z 96 1 2 3 4 > >>
Nasi partnerzy

Video
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowe fotografie

Cyrk Zalewski - 2014

Circo Medrano - 2014

Translate
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

gracek717
lipiec 29 2014 22:22:05
psy, kozy, konie, wielbłądy no i chyba gdzieś są tygrysy.

kolekcjoner99
lipiec 29 2014 22:01:15
a co za zwierzęta ?

gracek717
lipiec 29 2014 21:20:37
Ogólnie to nędznie się prezentują. Mało zwierząt, kilka kempingów.

gracek717
lipiec 29 2014 21:19:36
Środa 30.07 godz. 18:00 i czwartek 31.07 godz 16:00. Plac przy ul. Sikorskiego.

Namemeking
lipiec 29 2014 21:06:53
Chyba w środę jutro o 18:00 a czwartek o 16:00

Archiwum
Serwis

KMC - Klub Miłośników Cyrku to nowoczesny serwis informacyjny poświęcony zawsze prawdziwej i pięknej sztuce cyrkowej.

Portal powstał w 2008 roku, a od tego czasu zanotowaliśmy kilka milionów odwiedzin. Jesteśmy najchętniej odwiedzaną stroną o tej tematyce w Polsce.

Reportaże, artykuły, wywiady, fotografie i wiele innych elementów dostępnych tutaj z pewnością udowodnią wszystkim, że sztuka cyrkowa jest ponadnarodowa, piękna i prawdziwa.

Wierzymy, że cyrk to najbardziej magiczne i niezwykłe widowisko na kuli ziemskiej! Więc przyłącz się do nas i poznaj ten niecodzienny świat.


Ogłoszenia
Sprzedam zdjęcie z Klaunem Pipcio (około 2000 r.) z Cyrku Warszawa. Z tyłu podpis. E-mail: p.machomet@gmail.com

Zespół muzyczny - orkiestra zapewni profesjonalną oprawę Twojego spektaklu. Telefon kontaktowy: 512-607-433.


Aby bezpłatnie zamieścić tutaj swoje ogłoszenie, skontaktuj się z nami, pisząc e-mail na adres: portalkmc@op.pl.
Ankieta
W jakim kraju, Twoim zdaniem, sztuka cyrkowa jest w chwili obecnej najlepiej rozwinięta?

W Polsce

W Niemczech

W Rosji

We Francji

W Czechach

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Na Forum
Najnowsze Tematy
CYRK ARENA
Klasyfikacja cyrków:...
Cyrk Polonia
Festwale cyrkowe 2014
Cyrk Gwiazda
Najciekawsze Tematy
CYRK ARENA [24]
Klasyfikacja cyrk... [15]
Cyrk Gwiazda [12]
Prośby i sugestie... [11]
polskie cyrki [9]
Polecamy


Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 528
Najnowszy Użytkownik: pawkos
right border
unten links unten rechts


2137660 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie