oben links oben rechts
left border
Home ˇ Tournée ˇ Fotogaleria ˇ Ceny biletów ˇ Programy ˇ Zwierzęta w cyrku ˇ Petr Gongol - makiety ˇ Artykuły Czytelników ˇ Ankiety ˇ Tylko kliknij ˇ Muzyka cyrkowa ˇ Linki ˇ Circus Channel ˇ Dookoła cyrku ˇ Cyrki dawniej i dziś ˇ Makiety ˇ Forum ˇ Dodaj newsa ˇ Regulamin ˇ Szukaj ˇ FAQ ˇ KontaktListopad 27 2015 10:58:13
Video
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowe fotografie

Choose your language

Serwis

KMC - Klub Miłośników Cyrku to nowoczesny serwis informacyjny poświęcony zawsze prawdziwej i pięknej sztuce cyrkowej. Portal powstał w 2008 roku.

Przez ponad siedem lat zanotowaliśmy kilka milionów odwiedzin. Jesteśmy najchętniej czytaną stroną o tej tematyce w Polsce. Każdego dnia serwis odwiedzają nie tylko fani, ale również artyści, pracownicy, dyrektorzy cyrków i osoby związanie z tym światem.

Portal KMC stał się mocną, rozpoznawalną i cenioną marką o czym świadczą opinie nie tylko fanów, ale najważniejszych postaci polskiego cyrku. Dbamy o pełen profesjonalizm i jak najwyższą jakość naszej oferty.

Wierzymy, że cyrk to najbardziej magiczne i niezwykłe widowisko na kuli ziemskiej! Więc przyłącz się do nas i poznaj ten niecodzienny świat.


Na Forum
Najnowsze Tematy
Prośby i sugestie dl...
Festiwale cyrkowe
Plakaty cyrkowe
Podsumowanie sezonu ...
Cyrk Gwiazda
Najciekawsze Tematy
Sprzedaż, kupno l... [24]
Cyrk Arena [24]
Klasyfikacja cyrk... [18]
Cyrk Gwiazda [13]
PLAKATY CYRKOWE [11]
Zobacz też
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 625
Najnowszy Użytkownik: CyrkSmerf
Ogłoszenia
Ukraiński Duet Sawczenko jest wolny na sezon 2016. Artyści prezentują trzy numery: trapez (duet), siłacz (Sasha) i trapez klasyczny (Dasza). Wideo: TUTAJ i TUTAJ. Zainteresowanych prosimy o kontakt z portalem.

Ewaryst Tomczak jest wolny na sezon 2016. Artysta prezentuje klasyczną żonglerkę i balans ze szkłem. Kontakt na Facebooku TUTAJ

Wymienię się ulotkami cyrkowymi. Poszukuję gadżetów cyrjowych. Kontakt: PW - Miki1232.

Cyrk Luna na sprzedaż. Kontakt: 794 013 805


Aby bezpłatnie zamieścić tutaj swoje ogłoszenie, skontaktuj się z nami, pisząc e-mail na adres: portalkmc@op.pl.
Serdecznie witamy!O cyrkowych zwierzętach w płockim radiu
Pod koniec października w Katolickim Radiu Diecezji Płockiej KRDP w bezmyślny sposób o cyrku bez zwierząt wypowiedziała się jedna z aktywistek. W tej sprawie zainterweniowała Koalicja Cyrk ze zwierzętami. Efektem tego będzie jutrzejsza audycja.

Około godziny 12:00 na antenie Radia KRDP na temat zwierząt w cyrku i tego, dlaczego nie dzieje się im tam żadna krzywda, wypowie się szefowa Cyrku Korona, Lidia Król-Pinder. Radia można słuchać również online, na oficjalnej stronie internetowej - TUTAJ. Wszystkich, którzy będą mieli jutro wolną chwilę, zachęcamy do wysłuchania rozmowy w południe.
Archiwum: Anna Dymna na I Festiwalu w Krakowie
Przypominamy archiwalny artykuł, który ukazał się jesienią 2013 roku w czasopiśmie "Rewia". Dotyczył on wizyty Anny Dymnej i jej podopiecznych na odbywającym się wówczas we wrześniu w Krakowie I Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Cyrkowej. Skan w większym formacie dostępny w opcji "czytaj więcej".

Podsumowanie sezonu 2015 dla Portalu KMC
Po definitywnym zakończeniu sezonu 2015 w Polsce, przyszedł czas na podsumowanie ostatnich dziewięciu miesięcy dla Portalu KMC. Zapraszamy do lektury.

Na samym początku za owocną współpracę chcielibyśmy szczególnie podziękować: pani dyrektor Lidii Król-Pinder, panu Dariuszowi Krajewskiemu, państwu Anecie i Kamilowi Zalewskim, panu Zbigniewowi Lipiakowi, państwu Andżelice i Jakubowi Sobczak, panu Andrzejowi Sowińskiemu, panu Bartkowi Bukład, panu Sashy Perkhulyn, pani Iwonie Roman, pani Agnieszce Szafranek, państwu Renacie i Juri Turek-Dmitriev, panu Danielowi Słowikowi, pani Weronice Ambrusiewicz, panu Pawłowi Kaliszewskiemu, panu Łukaszowi Piotrowskiemu, panu Igorowi Wojciechowskiemu, panu Roberto Fazzini, panu Petrowi Gongol oraz naszym wspaniałym Czytelnikom i Fanom, którzy przez cały sezon intensywnie współtworzyli tę stronę! Mamy nadzieję, że o nikim nie zapomnieliśmy.

W tym roku pokonaliśmy ponad 1700 kilometrów, odwiedzając cyrki i festiwale w siedmiu różnych miastach, trzech odrębnych województwach, wykonując mnóstwo zdjęć, wszystko po to, by dostarczyć Wam najświeższych informacje ze świata polskiego cyrku.

Dzięki intensywnej współpracy z naszymi partnerami nie tylko z Polski, ale też z Ukrainy, Czech i Włoch mogliśmy Wam przekazać wiele ciekawych informacji, a także zorganizować liczne konkursy z cennymi nagrodami.

Sezon 2015 był bardzo intensywny dla redakcji naszego portalu. Wiele się działo, mieliśmy ręce pełne roboty. Codziennie napływały nowe terminy, nowe zdjęcia, nowe informacje i zapytania. Wszystko to wpływało na ogromny ruch na stronie, który generowaliście również Wy swoimi odwiedzinami i wpisami, za co gorąco dziękujemy.

Hasłem minionego sezonu była pasja od pokoleń, bo przecież sztuka cyrkowa od zawsze fascynowała ludzkość. Mamy nadzieję, że naszymi działaniami rzeczywiście pokazaliśmy pasję do cyrku. Sezon 2016 upłynie oczywiście pod znakiem innego motywu przewodniego.

Jeszcze raz chcieliśmy serdecznie wszystkim podziękować za ósmy sezon spędzony wspólnie z Polskim Portalem Sztuki Cyrkowej KMC - Klub Miłośników Cyrku. Kończąc, pragniemy dodać, że był to najlepszy sezon w całej historii portalu, zarówno pod względem ilości odwiedzonych cyrków, zobaczonych przedstawień, jak i zrealizowanych projektów, nawiązanych i kontynuowanych współpracy. Dziękujemy i nie zapominajcie o nas zimą, bo wtedy będzie się działo równie dużo!
Zobacz wywiad z Lidią Król-Pinder
fastNews Przy okazji wizyty Cyrku Korona w Nowym Dworze Mazowieckim, z panią dyrektor cyrku, został przeprowadzony bardzo ciekawy wywiad, który możecie zobaczyć TUTAJ. Zapraszamy do lektury!
Nowy namiot na bazie, bez zimowego cyrku
Na bazę Cyrku Zalewski dotarł nowy namiot sezonowy pod którym, począwszy od roku 2016, będą odbywały się spektakle.

Namiot wzornictwem i kolorystyką przypomina festiwalową katedrę. Już wcześniej zostały zakupione nowe stajnie, aby współgrały z szapitem. Przypomnijmy, że podobnym wzornictwem kierował się Cyrk Vegas przy zakupie namiotu, a również czeski Cirkus Ales Barlay ma podobny namiot.

Jednocześnie okazuje się, że zimowe występy Cyrku Zalewski w Niemczech nie dojdą do skutku. Impreza została odwołana, mimo rozpoczętej akcji reklamowej i sprzedaży biletów w internecie.
Prośby, sugestie i opinie miłośników na sezon 2016
Przez dosyć długi okres czasu w specjalnym temacie na forum mogliście się wypowiedzieć odnośnie Waszych sugestii i nadziei jakie wiążecie z nowym sezonem 2016. Wszystkich, a zwłaszcza artystów i dyrektorów cyrków zachęcamy do lektury. Artykuł jest oczywiście dobrą radą i jedynie sugestią. Być może jakiś pomysł okaże się wart zrealizowania w sezonie 2016.

Jak bumerang powraca temat tańszych biletów. Wszyscy zgodnie twierdzą, że są one za drogie. Oczywiście problem nie dotyczy mniejszych cyrków, gdzie ceny wejściówek wahają się w granicach 10 - 30 złotych, ale gdy za bilet na sektor trzeba wydać 70, 80 złotych, jest to już poważniejsza suma. Ludzie bardzo często po prostu odchodzą od kasy. Z drugiej strony ceny w największych cyrkach są takie ze względu na ogromne koszty utrzymania, niemniej jednak istnieje kilka cyrków, które mogłyby zrezygnować ze sprzedaży biletów za 60 złotych i po prostu obniżyć ich ceny. Warto tu przypomnieć, że Cyrk Korona, a coraz częściej również i Cyrk Zalewski, organizują promocje cenowe, dzięki którym bilet można kupić w naprawdę przystępnej cenie.

Użytkownicy zwrócili również uwagę na możliwość zakupu firmowych pamiątek, których jest bardzo mało. Miło byłoby kupić nie tylko kubek, czy folder, ale również długopis, zawieszkę, breloczek, plakat, flagę, czy notes z nazwą cyrku. To naprawdę bardzo fajna pamiątka.

Niektórzy chcieliby wreszcie zobaczyć pod cyrkowym namiotem orkiestrę. W przypadku widowisk sezonowych to najpewniej niemożliwe, ale warto rozważyć opcję, czy nie zatrudnić małego zespołu na któryś z festiwali. Ostatni raz orkiestrę mogliśmy usłyszeć na Festiwalu Cyrku Zalewski w 2009 roku.

Inni wprost postulują o to, aby cyrki, które prezentują widowisko zdecydowanie poniżej normy albo wreszcie zaprezentowały coś godnego sztuki cyrkowej, albo zakończyły swoją działalność. Fani chcieliby po raz kolejny zobaczyć numery nowe, oryginalne, inne, takie, których dawno na polskich arenach nie było. Powraca również temat wysokiej jakości tresur. Niestety w większości cyrków mamy do czynienia z pokazem "takim sobie" lub nawet gorzej. Miło byłoby zobaczyć tresurę, która stałaby na naprawdę wysokim poziomie.

Bardzo ważną, o ile nie jedną z najważniejszych kwestii, jest aktualizacja materiałów reklamowych, jeżeli w programach zajdą zmiany. To nie jest ponadludzki wysiłek, a sprawia, że widz po obejrzeniu cyrkowego spektaklu nie czuje się oszukany. Bądźmy uczciwi i podchodźmy poważnie do widza, nie bądźmy w tej kwestii ignorantami.

Użytkownicy uważają, że polskie cyrki powinny wzorować się na zachodnioeuropejskich. Nie chodzi tu nawet o poziom widowiska, ale o estetykę, rozwiązania logistyczne, dobór muzyki i oprawę spektaklu.

Bardzo dużo osób odpowiedziało, że chciałoby na arenie zobaczyć wreszcie dobrego klauna. Rzeczywiście w wielu cyrkach klaunada stoi na bardzo niskim i kiczowatym poziomie, począwszy od repryz, na muzyce i strojach kończąc. Są oczywiście wyjątki o których wszyscy wiemy.

Przedstawione powyżej pomysły są oczywiście prywatnymi opiniami czytelników naszego portalu. Mamy nadzieję, że pomogą one jeszcze bardziej wcelować w gusta klientów i sprawią, że będą oni jeszcze bardziej zadowoleni.
Archiwum: o Cyrku Korona w młodzieżowym czasopiśmie
Dzisiaj przypominamy artykuł o Cyrku Korona, który pojawił się w czasopiśmie Victor Gimnazjalista w kwietniu 2013 roku. Większe zdjęcia w zakładce "czytaj więcej".Podsumowanie sezonu 2015
Nadszedł czas na oficjalne podsumowanie sezonu objazdowego 2015 w Polsce. Zapraszamy Was do lektury artykułu w którym zbierzemy w całość wszystkie najważniejsze wydarzenia polskiego sezonu cyrkowego 2015, ocenimy niektóre decyzje i wyciągniemy wnioski.


Sezon 2015 rozpoczął się wcześnie, bo w sobotę, 21 lutego. Wówczas na polskie drogi wyruszyły cyrki: Korona (Warszawa - Białołęka), Zalewski (Pruszków), Arena (Łódź), Juremix (Gorzów Wielkopolski). W kolejne weekendy kolejne polskie cyrki prezentowały premierowo swoje widowiska. 10 kwietnia w Krakowie odbyła się premiera spektaklu włoskiego Circo Medrano, który po raz drugi przyjechał do naszego kraju na tournee. W tym roku wjechało do nas sporo zagranicznych cyrków: Cyrk Świeży Wiatr, Cirkus Alegrie, Cirkus Kellner, a nielegalnie zrobiły to Cirkus Alex i Circus Constanze Busch. Szybko jednak opuściły terytorium Polski. W dniach 12 - 21 czerwca w Krakowie i Gdańsku spektakl "Quidam" zaprezentował Cirque du Soleil.

W tym sezonie pod cyrkowymi namiotami mogliśmy podziwiać naprawdę sporo świetnych numerów. Szczegółowo omówimy je w zestawieniu, które opublikujemy w sobotę, 28 listopada. Znakomity program przygotował polski Cyrk Korona. Naszym zdaniem spektakl "Cyrkowo - bajkowo" był najlepszym programem cyrku w przeciągu ostatnich kilku lat, zaraz po spektaklu "Powietrzne fantazje". Również widzowie docenili trud włożony w przygotowanie widowiska, co wyrażali licznymi brawami i opiniami. Furorę zrobił pokaz Inki na sztrabatach, a podczas występów El Diablo i Duo Rapolli emocje sięgały zenity - bardzo trudne numery. Nie zawiódł również Mr. Chap, który przygotował nowe repryzy, a tradycyjnie pokazał się od jak najlepszej strony jako aktor, mim i po prostu - artysta. Jak przystało na tematykę, również oprawa widowiska była bajkowa i bardzo kolorowa. 2-godzinny spektakl wart był swojej ceny.


Nie możemy zapominać o Circo Medrano. W tym przypadku wręcz oczywistym było, że rodzina Cassartelli przygotuje program na europejskim poziomie. Jak zwykle zachwycali bracia Bello, motory w kuli śmierci i niezwykle dopracowane tresury, ale serca widzów i fanów skradła niezwykle utalentowana artystka - Olessia Shulga. Jej akrobacje na trapezie kołowym to światowa liga. Jednak najwyższy poziom artyzmu mogliśmy obserwować podczas występu w duecie z Kevinem na szarfach. Kevin Huesca na arenie "Medrano" prezentował się jako brzuchomówca. Numer, można rzec rewiowy, wzbudzał spore emocje. Ogromny szacunek należy się za to, że artysta specjalnie dla tej okoliczności, nauczył się języka polskiego! "Medrano" zorganizowało również wspaniałe cyrkowe parady w Łebie i Darłowie, a latem, stacjonując w nadmorskich kurortach, nie narzekało na frekwencję.

Cyrk Zalewski zaprezentował klasyczny, tradycyjny cyrk. Zabrakło niestety ciągłości, tzn. w programie podczas sezonu zachodziły liczne zmiany, co nie jest dodatkowym atutem. Pomijając ten fakt, widowisko sezonu 2015, bez względu na wszelakie zmiany, stało na dobrym poziomie, podobnym do zeszłorocznego, a na pewno wyższym niż w roku 2013. Najciekawsze numery, które mogli podziwiać widzowie w różnych miastach to na pewno sztrabaty Maćka Sokołowskiego, laserman, pokaz białych lwów, niezwykle oryginalny i familijny pokaz kóz, żonglerka Pabla Martineza oraz numery Duetu Los Ortiz - wysoka lina pozioma i akrobacje na szarfach. Ubolewamy nad tym, że dyrekcja przez cały sezon nie pokusiła się o zmianę materiałów reklamowych, mimo, że w programie zachodziły kolejne zmiany. W sezon 2016 "Zalewski" wyjedzie najpewniej z nowym namiotem. Nowości techniczne pojawią się również pod nim.

Cyrk Arena przygotował program bardzo ładny od strony wizualnej, ale, naszym zdaniem, za mało ambitny. Ten cyrk stać na dużo więcej. Najciekawszymi numerami sezonu były na pewno: tresura lwów, reki, akrobacje na batucie, pokaz psów i ekwilibrystyka na drabinie. Dyrekcja cały czas inwestowała w logistykę. "Arena" jest niewątpliwie najpiękniejszym polskim cyrkiem. Niedobrze się stało, że sprawa Słupska stała się tak bardzo popularna w mediach.

Nie tak dawno zakończyła się festiwalowa jesień w Polsce. Mogliśmy obejrzeć trzy różne przedstawienia festiwalowe. W tym roku namioty 6. Festiwalu Talentów były ustawione w inny sposób. Na arenie widzowie mogli obejrzeć genialną tresurę słoni, trzy wspaniałe, młode akrobatki, Duet Smaha, a także prawdziwą gwiazdę świata cyrku - Jimmiego Folco. Cyrk Zalewski z kolei przygotował 16. edycję Festiwalu, która stała na wysokim poziomie. W zasadzie każdy numer reprezentował duży stopień trudności. Sensacją były skoki na motorach nad głowami widzów. Widów bawił włoski mistrz - Mr. Lorenz. Opinie widzów o tej imprezie były jak najbardziej pozytywne. Gorzej było w przypadku festiwalu objazdowego, który w tym roku ponownie zmienił listę i kolejność miast. Opinie były skrajne. Jednym program bardzo się podobał, inni byli niezadowoleni. Na pewno zabrakło bardziej ciekawych zwierząt typu słonie, lwy, czy uchatki. Samo widowisko składało się w większości z utalentowanych artystów jak Joulia Tchakanova, Grupa Kruki, Wolf Brothers. Niestety zabrakło odpowiedniej celebracji imprezy jako festiwalu - efekty świetlne były bogate, ale nie było np. ruchomych głowic, bufety znajdowały się pod gołym niebem.


W tym sezonie debiutował Cyrk Wictoria. Debiut uważamy za udany mimo tego, że program kilka razy ulegał zmianie. Dyrekcja od początku postawiła na logistykę. W efekcie w taborze nie obserwowaliśmy starych ciężarówek. Ponadto w trakcie sezonu kolejne pojazdy malowano i oznaczano nazwą cyrku. W programie znalazło się bardzo dużo tradycyjnej muzyki cyrkowej. Przy przystępnej cenie biletu było można obejrzeć dosyć ciekawy i miły dla oka program. "Wictoria" na pewno będzie się nadal rozwijać, a w sezonie 2016 na jej arenie zobaczymy nowe zwierzęta zakupione przez dyrekcję.

Wyróżnić należy też Cyrk Vegas. W sezon 2015 wyjechał on całkowicie odmieniony - nowy namiot, nowe płoty, gradziny, kotary, plawit, światła LED. Inwestycje robił wrażenie i rzeczywiście - podczas wizyty w cyrku wszystko pachniało nowością. W programie widzowie mogli zobaczyć bardzo dużo numerów z udziałem zwierząt. Najciekawszymi występami była z pewnością żonglerka, akrobacje na szarfach i linie pionowej.

Cyrk Juremix jak zwykle przygotował coś nowego, innego i oryginalnego. Cyrk Safari cały sezon podróżował z całkowicie nowym, większym namiotem od włoskiej firmy Scola Teloni. W przypadku wszystkich pozostałych cyrków - można wyłapać tylko pojedyncze perełki i atuty. Wciąż niektórzy postanowili robić po prostu biznes, oferując w zamian widzowi kiczowate, niedopracowane, bo prostu złe show, czasami reklamując się przy tym nieuczciwie. O ile wizyta w złym cyrku za 20 złotych nie boli, to boli już wydanie 60 złotych za bilet na sektor i obejrzenie programu o żadnej wartości artystycznej, skierowanego głównie do dzieci. Niestety niektórym brak ambicji i to oni przyczyniają się do obrazu polskiego cyrku jako nieprofesjonalnego, nieciekawego, po prostu - niewartego ani minuty uwagi.

Początek sezonu dla wszystkich cyrków był rewelacyjny. Na widowniach codziennie zjawiało się dużo albo bardzo dużo ludzi. Przełom nastąpił w wakacje, kiedy to cyrki nie mogły reklamować się w szkołach. Aby było jeszcze gorzej, piekielnie gorące lato skutecznie zniechęcało wiele osób do wizyty w cyrku w wyniku czego spektakl oglądała garstka widzów albo spektakle były odwoływane. Jesień przebiegła spokojnie, przyniosła poprawę frekwencji, która jednak nie była tak wysoka jak na początku sezonu. Generalnie - "szło zarobić".

W tym sezonie wszelakie granice przekroczyli pseudo obrońcy praw zwierząt. Odpowiedzią na te działanie było wystosowanie przez Związek Pracodawców Cyrku i Rozrywki listu otwartego do włodarzy miast i gmin, a także powstanie na Facebooku strony "Cyrk ze zwierzętami". Warto dodać, że Cyrk Korona wysyłał list do redakcji wszystkich portali internetowych na których reklamował swoje spektakle. Najgłośniejszym echem odbiła się "afera słupska". Po niej trzy duże cyrki chciały wystąpić w tym mieście. Plac był, niestety nieuporządkowany.

Podsumowując. Sezon 2015 był to sezon ciekawy i długi, który jednak nie przyniósł znaczących przełomów. Cyrki nadal ze sobą rywalizowały, nierzadko w nieuczciwy sposób. Wciąż znaczna część dyrektorów cyrków kieruje się jedynie chęcią zysku, czyli - po staremu. Mamy nadzieję, że nadchodzący sezon 2016 będzie niezapomniany dla wszystkich. Dobrego wypoczynku!
Nowe gradziny Cyrku Korona
Wiosną informowaliśmy Was o nowych gradzinach zakupionych przez Cyrk Korona i wykonanych we Włoszech, które już od kwietnia były na cyrkowej bazie. Pierwsi widzowie zasiądą na nich wraz z początkiem sezonu 2016.

W opcji "czytaj więcej" możecie zobaczyć zdjęcie nowych gradzin. Ich układ pod namiotem będzie niezmienny, tzn. wejście do namiotu centralnie z frontu, a po lewej i prawej stronie wchodzących będą się znajdować nowe sektory (ławeczki), które, podobnie jak stare, mają również boczne wyjścia po schodach.

Nowe gradziny to przede wszystkim najwyższa jakość wykonania, toteż kosztowały one bardzo dużo. Jedną z najważniejszych różnic, które sprawiają, że nowe sektory są lepsze od starych, są metalowe, a nie drewniane podłogi. Wygląda to dużo bardziej estetycznie i profesjonalnie, a ponadto jest dużo bezpieczniejsze i sprawia, że sprzęt będzie służyć dłużej niż poprzednik. Bardzo duża liczba dodatkowych wzmocnień praktycznie eliminuje możliwość jakichkolwiek wypadków.

Warto również dodać, że nowe gradziny to także spora zmiana dla ekipy technicznej, bowiem nowe, metalowe części są dużo lżejsze niż poprzednie, co sprawia, że techniczni będą musieli włożyć w budowę amfiteatru mniej wysiłku. Sama praca na pewno nie będzie dłuższa, a być może nawet i krótsza.

Dyrekcja w przyszłym sezonie nadal planuje kontynuować cenową promocję, która wiąże się z podziałem sektorów na określone strefy. Nowe gradziny zostały specjalnie do tego przystosowane. Ponadto odpowiednim strefom cenowym będą odpowiadały określone kolory ławek. Uchylając rąbka tajemnic, możemy dodać, że do przewozu amfiteatru zakupiono również nowe transporty.

Dzięki temu zakupowi, Cyrk Korona jest niewątpliwie najbardziej nowoczesnym cyrkiem w Polsce - światła LED, ogromne agregaty prądotwórcze, zaawansowany system dmuchaw ciepłego powietrza, sprzedaż biletów online, a teraz nowe sektory, które powinny tak wyglądać w każdym polskim cyrku.
Dzieci bezpłatne obejrzały spektakl
14 listopada Cyrk Arizona gościł w Radkowie, gdzie grupa wychowanków Domu Pomocy Społecznej wraz z opiekunami uczestniczyła bezpłatne w pokazie cyrkowym.

Goście byli zadowoleni z udanego wyjścia, a placówka skierowała do dyrekcji cyrku oficjalne podziękowanie za możliwość bezpłatnego obejrzenie występu. Możecie je zobaczyć w opcji "czytaj więcej".

Cieszymy się, że dyrekcja cyrku podjęła taką decyzję. Warto dodać, że wiele polskich cyrków zawsze wpuszcza za darmo wychowanków wszelakich fundacji i ośrodków pomocy społecznej. Wśród tego grona są cyrki Korona, Zalewski, czy Wictoria. Takie postawy warte są promowania i pochwały.
Circus Herman Renz online
fastNews Jak co roku jesienią, możemy podziwiać Circus Herman Renz stacjonujący w holenderskim mieście Sint-Niklaas. Występy będą się odbywać od 21 do 29 listopada. Obecnie trwa budowa cyrkowego miasteczka. Oglądajcie TUTAJ.
Strona 1 z 59 1 2 3 4 > >>
right border
unten links unten rechts


3754413 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie