oben links oben rechts
left border
Home ˇ Fotogaleria ˇ Tournée ˇ Programy ˇ Ceny biletów ˇ Zabawa ˇ Circus Channel ˇ Dookoła cyrku ˇ Cyrki dawniej i dziś ˇ Muzyka cyrkowa ˇ Makiety ˇ Circo Medrano w Polsce ˇ Forum ˇ Artykuły ˇ Linki ˇ Tapety na pulpit ˇ Cooperation ˇ Regulamin ˇ Kontakt ˇ Szukaj ˇ DODAJ NEWSALipiec 23 2014 07:46:02
Serdecznie witamy!
INFORMACJA O USTAWIENIACH: Aby prawidłowo oglądać naszą stronę: jeżeli banner jest zbyt mały i nie zajmuje całego wyznaczonego miejsca, należy powiększyć stronę (np. powiększenie 125 %). Opcja jest dostępna w ustawieniach każdej przeglądarki. :: PORTAL: Zapraszamy do naszej portalowej galerii, gdzie znajduje się ponad 19 000 zdjęć. ::: Masz ciekawą wiadomość, którą warto opublikować? Kliknij TU i przyczyń się do tworzenia serwisu! :: Chcesz dołączyć do redakcji naszego portalu i tworzyć najchętniej odwiedzany portal cyrkowy w Polsce? Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: portalkmc@op.pl. Na pewno odpowiemy! :: Posiadasz zdjęcia z cyrków? Wyślij je do nas, a z pewnością je pokażemy! Nie zwlekaj. Zrób to już dziś. E-mail: portalkmc@op.pl
Rozpoczynamy wakacyjny konkurs
Uwaga, uwaga! Te wakacje na Portalu KMC będą niesamowite! Przed Wami aż trzy konkursy z super nagrodami. Dzisiaj rozpoczynamy pierwszy z nich. Szczegóły poniżej.

Konkurs trwa od dziś, tj. od 4 lipca do 27 lipca 2014 roku włącznie. Zadanie jest następujące: zaprezentuj nam własną kolekcję cyrkową. W jaki sposób? Na adres portalkmc@op.pl wyślij fotografie swojej cyrkowej kolekcji - to wszystko! Mile widziane dodatkowo krótkie komentarze słowne. Wysłanie fotografii kolekcji jest konieczne, aby zgłoszenie było rozpatrywane w konkursie. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybierzemy miejsce I, II i III. Co będzie miało wpływ na ocenę zgłoszeń? Oto główne wyznaczniki:
-wielkość kolekcji
-oryginalność eksponatów
-różnorodność eksponatów

Do wygrania bardzo cenne nagrody - cyrkowe gadżety, prosto od Roberta Fazziniego!
Miejsce I
torba cyrkowa, plakat 3D, niebieski kubek "circus", 4 różne breloczki, 2 firmowe długopisy Roberto Fazzini, cyrkowa pozytywka na korbkę

Miejsce II
niebieski kubek "circus", 4 różne breloczki, 1 firmowy długopis Roberto Fazzini, cyrkowa pozytywka na korbkę

Miejsce III
4 różne breloczki, 2 firmowe długopisy Roberto Fazzini

Zdjęcia nagród są dostępne w opcji "czytaj więcej".

Życzymy powodzenia, niech wygra najlepszy. Jeżeli macie pytania, chętnie wyjaśnimy wszelkie niejasności.
O Cyrku Zalewski w czasopiśmie
1 lipca Cyrk Zalewski wystąpił w Zielonej Górze. Właśnie tam na nowy spektakl sezonu 2014 zaproszono podopiecznych miejscowych domów dziecka. Towarzyszyła im Ania Prus, aktorka teatralna i kinowa.

O tej wizycie napisało czasopismo "Rewia". Na stronie piątej możemy przeczytać o niedawnych sukcesach zawodowych aktorki i właśnie o odwiedzinach rodziny Zalewskich. Oczywiście nie mogło zabraknąć zdjęcia z tej wizyty. Wycinek dostępny w opcji "czytaj więcej".

Jeszcze w tym tygodniu artyści "Zalewskiego" zaprezentują się w Stalowej Woli, Mielcu, Dąbrowie Tarnowskiej, Dębicy, Ropczycach i Rzeszowie.
(Zdjęcie: Cyrk Zalewski)
Mała alpaka w Cyrku Arena
Zwierzęta w cyrkach rodzą się bardzo często. To wynik bardzo dobrych warunków i troski opiekunów o ich pupile. W tym roku w polskich cyrkach narodziły się już między innymi kozy, wielbłądy, czy lamy. Dzisiaj kolejny czworonóg przyszedł na świat w Cyrku Arena.

Dosłownie kilkadziesiąt minut temu, w samo południe w "Arenie" narodziła się alpaka. Maleństwo świetnie funkcjonuje i powoli poznaje świat. Ma brązową sierść. Tym samym zwierzęca gromadka uległą powiększeniu.

Dzisiaj Cyrk Arena zaprezentuje się mieszkańcom Elbląga. Początek występów o godzinei 17:00 przy ulicy Warszawskiej. Zapraszamy.
Wyniki przeprowadzonej ankiety
W dniu dzisiejszym zakończyliśmy kolejną portalową sondę. Wzięło w niej udział rekordowo dużo użytkowników - aż 50! Dziękujemy i zapraszamy do zapoznania się z wynikami. Następna ankieta jest już dostępna.

Przerwa wakacyjna
Polska orkiestra w norweskim cyrku
Dzisiaj prezentujemy artykuł z działu ciekawostki. Znaleźliśmy kolejną polską orkiestrę cyrkową występującą w zagranicznym cyrku. Kto to taki? Przeczytaj cały news.

Chodzi o orkiestrę pod batutą Edwarda Tyburskiego. To bardzo znany i ceniony zespół, który nie raz grywał także pod polskimi namiotami. W skład grupy wchodzi łącznie osiem osób - wszyscy to Polacy, więc jest to orkiestra w stu procentach polska. W tym sezonie muzycy grają dla publiczności norweskiego Cirkus Arnardo, istniejącego od 1949 roku.

W świecie cyrku istnieje bardzo dużo zespołów muzycznych, właśnie z Polski. Są naprawdę świetne! Grywają na największych festiwalach cyrkowych i pod namiotami najlepszych cyrków. Szkoda, że rodacy mają bardzo mało okazji, by zobaczyć ich "w akcji".
(Zdjęcie: www.arnardo.no)
Cirkus Imperial nad morzem
Czeski Cirkus Imperial, który dwa miesiące temu wjechał do naszego kraju obecnie przebywa w górnej części Polski, a konkretnie - nad morzem.

W weekend artyści wystąpią w Nowym Dworze Gdańskim. "Imperial" to nowy cyrk, powstały w 2014 roku. To ich pierwszy sezon. Cyrk jeździ z namiotem odkupionym od Circus Star, a właścicielami jest rodzina Berousek. W spektaklu dominują występy ludzi. Ze zwierząt zobaczymy psy, węże i gołębie.

Faktem jest, że "Imperial" to nie cyrk reprezentujący poziom "Medrano", czy "Areny", które także przebywają teraz nad morzem. Widząc, że ceny biletów ciągle ulegają zmianom, można sądzić, że trasa nad morzem to typowy ruch jakim często posługują się dyrekcje cyrków z niezbyt dobrymi programami.
"Cyrk oswaja naturę społeczną"
We współpracy z zagranicznymi partnerami prezentujemy artykuł ukazujący nową misję cyrku, między innymi w Belgi i Finlandii. Chodzi o rozwijanie więzów społecznych przez sztukę cyrkową. Tekst pojawił się w jednej z belgijskich gazet. Zapraszamy do lektury.

Cyrk może być skutecznym "motorem" integracji społecznej. Jego mechanizmy są coraz częściej wykorzystywane przez wiele podmiotów edukacyjnych. Pokazano to w Szkole Cyrkowej w Brukseli.

Cyrk... wielopostaciowy, mały, koczowniczy namiot przeznaczony do wielkich wyczynów. Cały czas z tym samym celem - bawić, sprawiać niespodzianki, zadziwiać.

Środa, 2 lipca, Bruksela, międzynarodowa sieć szkół cyrkowych zwana "Caravan" przypomniała, że cyrk to nie tylko występy i zarobek. To sposób promowania dobra, tworzenia więzi społecznych nawet pomiędzy najbardziej odizolowanymi ludźmi, nauka życia razem. Cyrk jest społeczny również przez metody nauki. Oczywiście szkoły cyrkowe odgrywają tutaj kluczową rolę.

Doskonałe narzędzie
Rola szkół cyrkowych jako mechanizmów integracji społecznej często zależy od lokalizacji. Przykładem jest Szkoła Cyrkowa w Brukseli. Gdy zaczynaliśmy, byliśmy traktowani jako atrakcja. Po zmianie lokalizacji do Tour et Taxis zaczęliśmy zrzeszać ludzi z trudnych dzielnic. Wtedy zdaliśmy sobie sprawę z tego, że cyrk jest niezwykłym, społecznym narzędziem - mówi Vincent Wauters, dyrektor szkoły.

Podobne tendencje zauważono w wielu krajach europejskich. Kilka szkół zlokalizowanych w biednych i niebezpiecznych dzielnicach, zaczęło zrzeszać coraz więcej członków, uczyć ich i odnosić spore sukcesy.

Oczywiście szkoły cyrkowe często mogą liczyć na wsparcie rządu, aby rozwijać swoją działalność. Cécile De Meersman, koordynator całego projektu mówi: "Nasz projekt istnieje od 2002 roku i jest praktycznie bezpłatny. Od uczestników pobieramy symboliczne 50 centów, aby urzeczywistnić ich zaangażowanie, a sumy są przeznaczane głównie na specjalną imprezę każdego roku. Liczymy na wsparcie rządu."

Jednym z wyzwań przed jakimi stają takie środowiska jest właśnie brak potrzebnych środków. Kolejnym wyzwaniem jest pozyskanie i wykształcenie odpowiedniej kadry trenerskiej. Wiele osób nie chce się poświęcać praktycznie za darmo, a i nasze hasła brzmią utopijnie - mówi Vincent Wauters.

Publika - różne grupy wiekowe
Finlandia jest jednym z pionierów w rozwoju kontaktów społecznych poprzez sztukę cyrkową. Piia Karkkola aktywnie uczestniczy w projekcie "Społeczny cyrk".

Wierzymy, że jest to narzędzie do poprawy kontaktów społecznych, a cyrk jest otwarty dla każdego - dużego i małego. Cyrk pomaga budować poczucie wspólnoty, rozwijać poczucie własnej wartości. To ma realny wpływ na życie uczestników projektu. Na przykład rodzice uczą się rozmawiać z dziećmi szczerze i otwarcie. Oczywiście rezultaty nie dotyczą wszystkich jednakowo.

Wszystko to coraz bardziej się rozwija w społeczeństwie fińskim. Tam, analogicznie jak w Belgii, "społeczny cyrk" może działać tylko we współpracy z innymi podmiotami: szkołami, ośrodkami rodzinnymi, różnymi centrami itd.
(Źródło: www.lavenir.net)
Nowa reklama głosowa w Cyrku Arena
Od kilku sezonów na spektakle polskiego Cyrku Arena zapraszała wesoła piosenka, którą można było usłyszeć z głośników przejeżdżającej ulicami miast szczekaczki. Od niedawna pojawiło się także nowe nagranie.

Nowy spot to głos lektora, który wymienia atrakcje cyrku i podaje miejsce występów. W tle możemy usłyszeć muzykę Festiwalu w Monte Carlo. Reklamę głosową możecie odsłuchać, jeżeli klikniecie TUTAJ.

Zapraszamy pod namiot "Areny". Już dzisiaj nowe show sezonu 2014 zobaczą mieszkańcy Mławy. Początek o godzinie 18:00 przy ulicy Kopernika.

AKTUALIZACJA: Filmik otrzymał status "prywatny" i nie można go już odtworzyć.
Šibenik: pierwszy raz po wojnie przyjechał cyrk
Od 4 do 13 lipca w Šibeniku w Dalmacji (Chorwacja) przebywać będzie austriacko-niemiecki Circus Safari prowadzony przez rodzinę Spindler. Cyrk ma swoją bazę niedaleko Monachium, a obecnie przemierza właśnie północną Dalmację.

Będą to pierwsze występy cyrkowe jakie odbędą się w tym miejscu po wojnie cywilnej w latach 1991-1995. Ze względu na liczne zakazy, na arenie ze zwierząt zobaczymy: konie, wielbłądy, lamy, kucyki, psy i kaczki. Atrakcją show są motocykliści w kuli śmierci - prosto z Brazylii.

Spektakle w dni powszednie o 17:00 i 20:30, a w soboty i niedziele - o 20:00. Występy odbywają się pod całkiem dużym, czteromasztowym, białym namiotem.
Dzień otwartych drzwi ponownie w Circus Roncalli
Niemiecki Circus Roncalli po raz kolejny zorganizuje dzień otwartych drzwi - w niedzielę od 10:00 do 12:00 będzie mógł przyjść każdy i zwiedzić wszystkie zakamarki cyrkowego miasteczka. Wstęp jest oczywiście bezpłatny, a organizatorzy przewidzieli także dodatkowe atrakcje.

Wszystko będzie miało miejsce w Salzburgu, gdzie cyrk stacjonuje od 25 czerwca do 13 lipca. Warto dodać, że "Roncalli" bardzo często organizuje dzień otwarty - nawet kilkanaście razy do roku. Wszystko po to, aby szerzyć zainteresowanie cyrkiem i wzbogacać wiedzę przeciętnego widza o sztuce cyrkowej. To bardzo ważne, między innymi po to, aby cyrk nie był utożsamiany z prymitywnym przedsiębiorstwem, prezentującym kiczowate pokazy.

W tegorocznym programie cyrku z Niemiec, jak co roku, zobaczymy najlepszych z najlepszych. Wystąpi Trio Laruss, Jemile Martinez, czy Karl Trunk.
Strona 1 z 95 1 2 3 4 > >>
Nasi partnerzy

Video
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowe fotografie

Circo Medrano - 2014

Cyrk Korona - 2014

Translate
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

slodkimisiek
lipiec 22 2014 12:35:02
a no widzisz dla mnie to porazka dobrze ze mialem bilety za darmo bo bym za to g***o nie zaplacilsmiley

Lukasz1
lipiec 22 2014 11:23:24
"Polonia" jest w Wierzbicy koło Radomia.

Boss
lipiec 22 2014 10:29:28
Według uznania smiley

cirque du soleil
lipiec 22 2014 10:23:36
Czy moe dośłać wam 2 zdjęcia mojej kolekcji cyrkowej - Miołaj N

Boss
lipiec 22 2014 10:17:49
Uwaga! Szybki konkurs na naszym facebookowym fan page'u. Zapraszamy!

Archiwum
Serwis

KMC - Klub Miłośników Cyrku to nowoczesny serwis informacyjny poświęcony zawsze prawdziwej i pięknej sztuce cyrkowej.

Portal powstał w 2008 roku, a od tego czasu zanotowaliśmy kilka milionów odwiedzin. Jesteśmy najchętniej odwiedzaną stroną o tej tematyce w Polsce.

Reportaże, artykuły, wywiady, fotografie i wiele innych elementów dostępnych tutaj z pewnością udowodnią wszystkim, że sztuka cyrkowa jest ponadnarodowa, piękna i prawdziwa.


Ogłoszenia
Sprzedam zdjęcie z Klaunem Pipcio (około 2000 r.) z Cyrku Warszawa. Z tyłu podpis. E-mail: p.machomet@gmail.com

Zespół muzyczny - orkiestra zapewni profesjonalną oprawę Twojego spektaklu. Telefon kontaktowy: 512-607-433.

7 akrobatów z Kenii poszukuje pracy w cyrku. Film: https://www.youtube.com/watch?v=nAY3yzdFS3c&feature=youtu.be; Kontakt e-mail: hardboyz81@yahoo.com.

Kupię plakaty cyrkowe, ulotki, istnieje możliwość wymiany. Więcej informacji pod adresem: fancyrku@gmail.com.


Aby bezpłatnie zamieścić tutaj swoje ogłoszenie, skontaktuj się z nami, pisząc e-mail na adres: portalkmc@op.pl.
Ankieta
W jakim kraju, Twoim zdaniem, sztuka cyrkowa jest w chwili obecnej najlepiej rozwinięta?

W Polsce

W Niemczech

W Rosji

We Francji

W Czechach

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Na Forum
Najnowsze Tematy
CYRK ARENA
Klasyfikacja cyrków:...
Cyrk Polonia
Festwale cyrkowe 2014
Cyrk Gwiazda
Najciekawsze Tematy
CYRK ARENA [24]
Klasyfikacja cyrk... [15]
Cyrk Gwiazda [12]
Prośby i sugestie... [11]
polskie cyrki [9]
Polecamy


Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 523
Najnowszy Użytkownik: Maggor-M21
right border
unten links unten rechts


2111255 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie