oben links oben rechts
left border
Home ˇ Fotogaleria ˇ Programy ˇ Ceny biletów ˇ Zabawa ˇ Circus Channel ˇ Dookoła cyrku ˇ Cyrki dawniej i dziś ˇ Muzyka cyrkowa ˇ Makiety ˇ Circo Medrano w Polsce ˇ Forum ˇ Artykuły ˇ Linki ˇ Tapety na pulpit ˇ Cooperation ˇ Regulamin ˇ Kontakt ˇ Szukaj ˇ DODAJ NEWSASierpień 01 2014 15:51:27
Wypadek w Cirkus Andres
Dzisiaj, kilka minut po 12:00 w czeskim Cirkus Andres stacjonującym obecnie w Kostrzynie nad Odrą doszło do groźnego wypadku z udziałem lwa.

Podczas karmienia zwierzę zaatakowało 39-letniego pracownika technicznego. Szybko został przetransportowany do szpitala, gdzie okazało się, że lewa ręka nie jest do uratowania. Nie był to Jan Ales, trener tych niebezpiecznych kotów, a jeden z ich opiekunów. Teraz na miejsce wypadku wkroczyła policja.

Niestety w czeskich cyrkach za często dochodzi do różnorakich wypadków, nie tylko z udziałem zwierząt. W przeciągu ostatnich kilkunastu dni do niebezpiecznych sytuacji (podkreślamy: nie tylko z udziałem zwierząt) doszło między innymi w Cirkus Original Berousek i Cirkus Prince. Świadczy to o tym, że dyrekcje powinny jeszcze bardziej dbać o bezpieczeństwo na terenie swojego cyrku.

W polskich cyrkach takie wypadki praktycznie się nie zdarzają, w ogóle, jakiekolwiek wypadki w naszych krajowych cyrkach to naprawdę nieliczne wyjątki. Dyrektorzy, zarówno małych jak i dużych cyrków, niezwykle dbają bowiem o bezpieczeństwo zwierząt, pracowników i widzów.
(Źródło: www.gazetalubuska.pl)
O "Koozie" coraz głośniej
Kampania reklamowa spektaklu "Kooza" Cirque du Soleil już od dawna jest w pełnej fazie - telewizyjne spoty, bilboardy na ulicach miast, reklamy w internecie i prasie. Poniżej prezentujemy kolejny przykład promocji show, które już we wrześniu zagości w Warszawie.

Reklama spektaklu ukazała się w tygodniu "Przegląd", który w sprzedaży jest dostępne jeszcze tylko do niedzieli w cenie 5,80. Planszę informującą o występach znanej grupy znajdziemy na stronie 38. W opcji "czytaj więcej" można zobaczyć identyczną grafikę jaka pojawia się w gazetach.

Szukajcie reklam Cirque du Soleil również w pozostałej prasie. Albo ukazały się albo ukażą się one w takich czasopismach jak: Viva, Flesz, Party, Polska the times, Pani, Twój styl i Wprost.
"Medrano" jedzie w głąb kraju
Wszyscy, którzy narzekali, że Circo Medrano odwiedza tylko miasta południowej Polski, doczekali się - cyrkowy tabor już wkrótce wyruszy w głąb kraju.

Od 25 do 29 czerwca artyści będą występować w Poznaniu przy ulicy Szwajcarskiej na parkingu Centrum Handlowego M1. Łącznie zostanie wystawionych pięć spektakli. Kampania reklamowa w tym mieście już ruszyła.

To, co ze strony fana wygląda spełnieniem najśmielszych marzeń, dla polskich cyrków wcale już bajką nie jest, to wręcz pogrom, bo tabor "Medrano" przemieszcza się w stosunkowo szybkim tempie po dużym obszarze, odwiedzając głównie miasta wojewódzkie. Podobnie było w Czechach, gdzie dyrektorzy tamtejszych cyrków wręcz otwarcie mówili o wrogim nastawieniu do Włochów właśnie ze względu na niemałą konkurencję jaką słynna rodzina Casartelli tworzy, bo Circo Medrano to bardzo dobry program i duży tabor, a to przyciąga widzów.

Mamy nadzieję, że przyjazd "Medrano" do Polski będzie impulsem dla niektórych cyrków do wprowadzenia zmian w logistyce bądź też w programie. Oczywiście należy tutaj pochwalić takie cyrki jak "Arena", "Korona", czy "Zalewski", które również prezentują programy na bardzo wysokim poziomie artystycznym i są w stanie w pewny sposób konkurować z cyrkiem z Włoch, czego nie można powiedzieć o niektórych przedsiębiorstwach.

Należy przypomnieć, że nie tak daleko znajduje się inny zagraniczny cyrk - Cirkus Andres.
Nowe zwierzaki w polskich cyrkach
Ostatnimi czasy w polskich cyrkach przybywa zwierząt - narodziny w Cyrku Korona i Cyrku Arena, kupno nowych pupili przez Cyrk Vegas. W ostatnich dniach ta niemała już gromadka znowu się powiększyła.

W "Koronie" na świat przyszła lama. Obecnie na fan page'u cyrku trwa konkurs na imię dla malucha. Przypomnijmy, nie tak dawno, również w "Koronie" na świat przyszedł wielbłąd dwugarbny.

Z kolei mały, polski Cyrk Arizona zakupił nowego konia, który ma obecnie 10-miesięcy i nazywa się Brokat. To rasa tinker. Poprzedni ze względu na wiek przeszedł na cyrkową emeryturę. Do zwierzyńca "Arizony" dołączył także 3-miesięczny baranek Rogaś.
Zobacz jak powstawał spektakl Big Apple Circus
Big Apple Circus to chyba jeden z najbardziej profesjonalnych cyrków na świecie, a przy tym miejsce, gdzie zawsze można zobaczyć bardzo mocno tematycznie spektakle, podobnie jak w Cyrku Korona.

Trasa 2013/2014, która właśnie dobiegła końca to show "Luminocity", a więc fascynacja i inspiracja wielkim miastem i życiem jakie się w nim toczy, zwłaszcza po zmroku. Amerykański cyrk dzisiaj udostępnił ponad 7-minutowy filmik ukazujący tworzenie przedstawienia od kulis. Zobaczycie go TUTAJ.

Takie video to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza jeśli chodzi o fanów i sympatyków sztuki cyrkowej. Byłoby świetnie, gdyby któryś z polskich cyrków pokusił się o ukazanie przygotowań do premiery spektaklu sezonowego albo festiwalu w podobny sposób.
Minęło 30 lat
Dokładnie dziś, 16 czerwca mija 30 lat odkąd zaistniał Cirque du Soleil z Kanady. Dziś cyrk to przedsiębiorstwo warte kilkanaście milionów dolarów, które zatrudnia tysiące artystów i pracowników technicznych, występuje w dziesiątkach krajów na całym świecie, wystawiając setki spektakli rocznie.

Ten wielki jubileusz Cyrk Słońca świętuje cały rok. Na każdym kroku jest przypominany ten zacny wiek, powstało także nowe show - "Kurios". W ciągu trzydziestu lat "du Soleil" zmienił się nie do poznania - od grupki ulicznych artystów do gigantycznej firmy znanej milionom ludzi.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że również polscy widzowie będą mogli przyłączyć się do świętowania jubileuszu - "Kooza" pod wielkim białym namiotem zostanie wystawiona w Warszawie już we wrześniu. Z kolei kilka miesięcy temu we Wrocławiu został wystawiony spektakl "Dralion".
Kontrola w Circo Medrano
Od początku tego tygodnia we Wrocławiu stacjonuje 60 wozów Circo Medrano z Włoch. Premierowy spektakl został zagrany w piątek, a artyści będą się prezentować przed śląską publicznością do niedzieli, 22 czerwca.

13 czerwca Powiatowy Lekarz Weterynarii przeprowadził w cyrku kontrolę. Nie wykazała ona absolutnie żadnych nieprawidłowości - zwierzęta mają odpowiednio duże wybiegi, są zadbane, mają zapewnione pożywienie, wodę i stałą opiekę. Wynik kontroli oczywiście nie jest zaskoczeniem - zwierzęta w "Medrano" mają zapewnione znakomite warunki.

Podobnie było w przypadku Zirkus Berolina, który w sezonie 2008 i 2009 przemierzał polskie drogi - liczne kontrole również nie wykazały żadnych uchybień.

Jednocześnie słychać głosy wielkich "znawców" zwierząt, jakimi są "obrońcy" ich praw. Ostatnio po fotografii słonia wywnioskowali, że... jest smutny. Koń, a nawet słoń by się uśmiał.

Circo Medrano we Wrocławiu ma bardzo dobrą lokalizację. Plac Społeczny na którym stoi namiot to miejsce niedaleko centrum. Ogromne cyrkowe wozy i zwierzęta wzbudzają więc zainteresowanie sporej grupy przechodniów, która każdego dnia przemierza tamtejsze deptaki.
Nowy pupil w zwierzyńcu Cyrku Vegas
Do małego, polskiego Cyrku Vegas dołączył nowy podopieczny. Teraz cyrkowe zoo liczy całkiem sporo osobników.

A chodzi o małego wielbłąda Bartusia, który posiada dwa garby, a więc jest baktrianem. To już drugi wielbłąd w cyrkowej rodzinie. Pierwszy jest dorosły i z powodzeniem występuje przed polską publicznością. Bartek będzie się szkolił w cyrkowych sztuczkach po to, aby pewnego dnia przedstawić swoje umiejętności gościom.

Tym sposobem Cyrk Vegas posiada coraz więcej zwierząt na własność. Są już nimi wielbłądy, niedźwiedź, kucyk, lama, koń, fretki, pieski, kózki, krokodyl, żółwie i świnki morskie.
"Woda dla słoni" w telewizji

Po raz pierwszy w ogólnodostępnej telewizji zostanie wyemitowany film "Woda dla słoni" z 2011 roku. Jest to opowieść o młodzieńcu polskiego pochodzenia, którego trudności życiowe zmuszają do wstąpienia do cyrku. Tam poznaje zupełnie inny świat - pełen romantyzmu i magii, ale okazuje się, że nie jest on tak kolorowy jak wydaje się to widzom.

Film wyemituje stacja Polsat w czwartek, w Boże Ciało. Przewidziano tylko jedną emisję, o 14:05. Warto dodać, że gdy produkcja wchodziła do kin, jednym z jej partnerów był Cyrk Zalewski, którego logo było umieszczane na materiałach promocyjnych.

"Woda dla słoni" zawiera w sobie liczne fakty - są tam wzmianki o cyrku braci Ringling, twórcy dokładnie odwzorowali również cyrk tamtej epoki pod względem logistyki. W pracach nad filmem wzorowano się między innymi na archiwalnych materiałach znajdujących się w muzeum cyrkowym w Sarasocie.
Nowe plakaty reklamują widowiska Cyrku Polonia
Cyrk Polonia przebywa obecnie w województwie zachodniopomorskim. Dzisiaj jego przedstawienie zobaczą mieszkańcy Goleniowa. Od niedawna każdy może się dowiedzieć o przyjeździe cyrku do miasta dzięki nowym afiszom.

Plakaty zachęcają do wizyty w cyrku od końca maja. Są one naklejane na dykty, które wiszą na ulicznych latarniach lub bezpośrednio na słupy ogłoszeniowe i sklepowe witryny. Zdjęcie nowego plakatu jest dostępne w rozszerzonej zawartości newsa - opcji "czytaj więcej".

W ciągu ostatnich dni w naszej fotogalerii ukazało się całkiem sporo zdjęć z "Polonii" - najpierw z Solca Kujawskiego, a potem z Koszalina. Już za chwilę będziecie mogli zobaczyć kilka fotografii również z Goleniowa.
"Rewia" o Cyrku Zalewski
Czasopismo "Rewia" bardzo lubi Cyrk Zalewski. Dowodem tego są liczne artykuły, które zarówno w zeszłym jak i w tym roku pojawiały się na jego łamach. W najnowszych wydaniu znowu możemy zobaczyć wzmiankę o słynnym polskim cyrku.

Na stronie 8 można przeczytać dosłownie 3-zdaniową informację o wizycie Lidii Kopani w "Zalewskim". Do artykułu zostało załączone również zdjęcie piosenkarki z Klaunem Versache. Gazeta jest dostępna w sprzedaży od środy, 11 czerwca w cenie 1,60. Skan materiału zobaczycie w zakładce "czytaj więcej".

Zapraszamy również pod namiot polskiego Cyrku Zalewski. Cyrkowy tabor już stoi w Krakowie, gdzie jutro i pojutrze na krakowskich błoniach odbędą się cztery spektakle.
Strona 5 z 96 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Nasi partnerzy

Video
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowe fotografie

Cyrk Arlekin - 2014

Cyrk Zalewski - 2014

Translate
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

piotrek
sierpień 01 2014 15:50:51
Cyrk Juremix Halinów 10.08 godz. 18:30 ul. 3 Maja

piotrek
sierpień 01 2014 15:50:04
*Drobiarska

piotrek
sierpień 01 2014 15:49:39
Cyrk Juremix Sulejówek 11.08 godz. 18:30 ul. Piłsudskiego- Brobiarska przy ccmentarzu

Boss
sierpień 01 2014 12:53:58
Uwaga! Specjalnie dla Was odświeżyliśmy dział LINKI. Teraz znajdziecie tam znacznie więcej cyrkowych stron z większej liczby krajów. Szukajcie oznaczenia [NOWY].

Namemeking
sierpień 01 2014 12:18:41
Chodzi o Polonię,no oni to też są dobrzy ;/

Archiwum
Serwis

KMC - Klub Miłośników Cyrku to nowoczesny serwis informacyjny poświęcony zawsze prawdziwej i pięknej sztuce cyrkowej.

Portal powstał w 2008 roku, a od tego czasu zanotowaliśmy kilka milionów odwiedzin. Jesteśmy najchętniej odwiedzaną stroną o tej tematyce w Polsce.

Reportaże, artykuły, wywiady, fotografie i wiele innych elementów dostępnych tutaj z pewnością udowodnią wszystkim, że sztuka cyrkowa jest ponadnarodowa, piękna i prawdziwa.

Wierzymy, że cyrk to najbardziej magiczne i niezwykłe widowisko na kuli ziemskiej! Więc przyłącz się do nas i poznaj ten niecodzienny świat.


Ogłoszenia
Sprzedam zdjęcie z Klaunem Pipcio (około 2000 r.) z Cyrku Warszawa. Z tyłu podpis. E-mail: p.machomet@gmail.com

Zespół muzyczny - orkiestra zapewni profesjonalną oprawę Twojego spektaklu. Telefon kontaktowy: 512-607-433.


Aby bezpłatnie zamieścić tutaj swoje ogłoszenie, skontaktuj się z nami, pisząc e-mail na adres: portalkmc@op.pl.
Ankieta
W jakim kraju, Twoim zdaniem, sztuka cyrkowa jest w chwili obecnej najlepiej rozwinięta?

W Polsce

W Niemczech

W Rosji

We Francji

W Czechach

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Na Forum
Najnowsze Tematy
CYRK ARENA
Klasyfikacja cyrków:...
Cyrk Polonia
Festwale cyrkowe 2014
Cyrk Gwiazda
Najciekawsze Tematy
CYRK ARENA [24]
Klasyfikacja cyrk... [15]
Cyrk Gwiazda [12]
Prośby i sugestie... [11]
polskie cyrki [9]
Polecamy


Online
Gości Online: 2
Użytkownicy Online: Wojtas, kiuba1234, piotrek

Zarejestrowanych użytkowników: 530
Najnowszy Użytkownik: ITALIANA PRODUZIONI
right border
unten links unten rechts


2149499 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie