oben links oben rechts
left border
Home ˇ Tournée ˇ Fotogaleria ˇ Ceny biletów ˇ Programy ˇ Zwierzęta w cyrku ˇ Ankiety ˇ Muzyka cyrkowa ˇ Circus Channel ˇ Dookoła cyrku ˇ Cyrki dawniej i dziś ˇ Linki ˇ Makiety ˇ Forum ˇ KMC Blog ˇ Dodaj newsa ˇ Regulamin ˇ FAQ ˇ Szukaj ˇ KontaktMarzec 30 2017 06:40:04
Cyrk Zalewski jednak zmieni cennik
Na początku lutego pojawiła się informacja o nowym cenniku Cyrku Zalewski. Ostatecznie dyrekcja podjęła decyzję, że bilety będą kosztować tyle samo, co w minionych sezonach. Okazało się, że jednak zmiany zostaną wprowadzone.

Nowy cennik będzie obowiązywał od 6 marca. Wygląda on dokładnie tak jak podawaliśmy w artykule informującym o premierze. Przypomnijmy zatem:
SEKTORY
Dorośli - 50 zł
Dzieci i młodzież - 30 zł
Bilet rodzinny (2+2) - 120 zł
Dorosły + 1 dziecko - 80 zł
Dorosły + 2 dzieci - 100 zł
Dorosły + 3 dzieci - 120 zł
Dorosły + 4 dzieci - 140 zł

LOŻA
Dorosły - 80 zł
Dzieci i młodzież - 30 zł

Bilety na wcześniejsze spektakle będzie można kupić w starych cenach.
Cirkus Humberto na placu

Cirkus Humberto już na pierwszym placu. :) Przypominamy, że w tym roku w programie, po 8 latach przerwy, występuje Mr. Chap!

Opublikowany przez KMC - Klub Miłośników Cyrku na 19 lutego 2017
Lwy w Cyrku Vegas
fastNews W sezon 2017 Cyrk Vegas wyjedzie z pokazem czterech lwów. Premiera widowiska 2017 już niebawem.
Fővárosi Nagycirkusz - relacja z wizyty
Dzisiaj nasza redakcja odwiedziła Fővárosi Nagycirkusz - stacjonarny cyrk w Budapeszcie istniejący nieprzerwanie od 1889 roku. Zachęcamy do lektury relacji z tej wizyty.


Do 19 marca włącznie cyrk wystawia spektakl, który choć nie ma konkretnej nazwy, to jest bardzo tematyczny. Biorą w nim udział artyści z Węgier, Rumuni, Austrii, Czech, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Chorwacji i Polski. I to właśnie kraje pochodzenia artystów są motywem przewodnim programu. Przed każdym występem pochodzącym z innego kraju wyświetlany jest krótki filmik promujący każde państwo (podobnie jak na Eurowizji). Możemy na nim zobaczyć najbardziej charakterystyczne miejsca każdego regionu, a na końcu video usłyszeć zdania: "Kocham cyrk. Kocham Budapeszt" w językach wszystkich krajów z jakich pochodzą artyści, również z Polski. Następnie można usłyszeć muzykę folklorystyczną i zobaczyć ludowe tańce wywodzące się ze wszystkich tych krajów, a tańczone przez cyrkowych tancerzy. Następnie występuje artysta ze swoim numerem. Co chwila konferansjer w osobie białego klauna powtarza hasło przewodnie widowiska: "Kocham cyrk" i wielokrotnie powtarza je razem z widownią. Podczas spektaklu wiele razy podkreślana jest wielowiekowa tradycja cyrku i jego korzenie.

Przejdźmy do oceny samych numerów, a tych na arenie nie brakowało. Program był naszpikowany atrakcjami, a wszystko to przy akompaniamencie 6-osobowej orkiestry. Spektakl, wraz z 10-minutową przerwą trwał 2,5 godziny. Cechują go wspaniałe efekty świetlne, bardzo dobre nagłośnienie no i oczywiście - świetna gra orkiestry.


Spektakl rozpoczęła artystka znana polskiej publiczności - Helena Polach z Czech. Jej żonglerka rozgrzała wszystkich zgromadzonych i nadała tempo programowi. Trzeba przyznać, że artystka jest mistrzynią w tym, co robi. W stu procentach kontroluje każdą piłkę znajdującą się w powietrzu, w ręce, czy nad nogą. Profesjonalny występ bez ani jednej wpadki.

Jako drudzy na arenę wkraczają artyści, którzy w przeszłości występowali w "Zalewskim", "Arenie" i "Arlekinie" - mowa o Duecie Szeibe. Ich obecny wykon został nieco skrócony w porównaniu do tego prezentowanego jeszcze 3 - 4 lata temu. Niemniej robi on na widzach spore wrażenie, a ci odwdzięczają się gromkimi brawami.

Widzowie zostają w Polsce, bo oto na arenę wkracza Duet Jednoróg i ich wspaniałe pieski, które mają do perfekcji opanowaną każdą ewolucję i sztuczkę. Występ bardzo dobry, energiczny, bez żadnych pomyłek. Zwierzęta są świetnie ułożone, miło ogląda się takie pokazy.

Henrik Veres z Węgier na arenie prezentuje żonglerkę piłkami, których jest naprawdę sporo. Wszystko to przy mocnym podkładzie muzycznym, wybuchach ogni i dysz z wodą. Występ dobry, aczkolwiek mamy tutaj trochę do czynienia z przerostem formy nad treścią, ponieważ choreografia, taniec i akcenty muzyczne zajmują chyba więcej czasu niż same tricki, których wcale nie ma tak dużo. Niemniej, numer na pewno wart pokazania w tak ważnym miejscu jakim jest Fővárosi Nagycirkusz

Teraz pora na absolutnie fantastyczny i spektakularny występ - na arenę wkracza Adriana Folco - Knie, która przed widownią prezentuje własne, ponad 15-minutowe show konne. Są konie, koniki i kuce. Podczas tego fascynującego pokazu, Adriana kilkakrotnie zmienia ubiór, prezentuje pokaz jednego konika, wyższą szkołę jazdy i tresurę sześciu białych koni, które biegają, wykonują stójki, kłaniają się, przebiegają przez wielkie obręcze. To prawdziwy hołd złożony klasycznemu cyrkowi, odbywający się przy znakomitej muzyce, najpierw klasycznej (m.in. Marsz Radeckiego), a potem monumentalnej, podkreślającej ogrom pracy włożony w przygotowanie tak wyjątkowego pokazu. To trzeba zobaczyć! Widownia bije brawa, gwiżdże, wręcz nie pozwala Adrianie rozstać się z areną. Jeden z najmocniejszych punktów programu.

I znów na arenie pojawia się Duet Jednoróg. Tym razem ring-trapez i śnieżnobiałe gołębie. Występ na najwyższym poziomie artystycznym, a w połączeniu z odpowiednią muzyką i oprawą świetlną tworzy show na miarę światowych aren. Tym razem publiczność żegna artystów dużo goręcej niż za pierwszym razem.

Jelena Znaor z Chorwacji prezentuje klasyczne tricki z hula-hopami. Numer "świeży", w pięknej oprawie, ciekawy i łączący publiczność, bowiem podczas jej występu obsługa rozdaje dzieciom mniejsze kółka, zaprasza na arenę i zachęca do wspólnego tańca, wszystko przy występującej na środku artystce, która ewidentnie przypadła do gustu również dorosłej części publiki. I ten bardzo rodzinny, sympatyczny występ kończy pierwszą część widowiska.


Drugą część rozpoczyna znakomita, 6-osobowa ukraińska grupa Yarov, prezentująca persze, które śmiało mogłyby się znaleźć na arenie w Monte Carlo. Jednym z najciekawszych numerów jest seria podrzutów rekwizytu ze znajdującą się na szczycie artystką pomiędzy członkami zespołu. Wszystko to na sporych odległościach. Momentami akrobacje przypominają też palot dolny. Bardzo wymagający i trudny numer, ale tak charakterystyczny dla Wschodu.

Duo Fabulous z Ukrainy prezentuje gry ikaryjskie przy bardzo żywej muzyce. Oprawa całego numeru jest zdecydowanie modernistyczna. Tricki trudne, ciekawe, robiące wrażenie.

Teraz przychodzi czas na sztrabaty i Duo Romance z Rumunii. Ten romans i miłość widać na arenie nawet z najdalszego rzędu. Przepiękna oprawa numeru, muzyka, ale przede wszystkim - niezwykle karkołomne tricki, śmiało można powiedzieć, że niewiele więcej da się pokazać na sztrabatach w duecie. Ten występ również nadaje się na arenę w Monte Carlo, co więcej - jesteśmy pewni, że zdobyłby jedną z głównych nagród. Kwintesencja sztuki cyrkowej, akrobacji napowietrznych. Wielkie brawa!

Duo Nonstop z Ukrainy wykonuje ekwilibrystykę na... felgach w połączeniu z elementami gimnastyki akrobatycznej. Kolejny szalenie trudny numer, a momentami wydaje się, że to, co artyści robią na arenie jest dosłownie niemożliwe!

Tutaj dochodzimy do pierwszej z dwóch wad obecnego spektaklu budapesztańskiego cyrku. Na arenę wchodzi Valerijana Anamaria Sliva z Serbii i jej psy. Występ ładny, ciekawy, na wysokim poziomie, ale trochę bez sensu, bo przecież tresura psów już była, w pierwszej części w wykonaniu Duetu Jednoróg.

Wreszcie nadchodzi czas na Rippel Brothers z Węgier, którzy na platformie, kilka metrów nad ziemią, wykonują numer "hand to hand"! To dosłownie balansowanie na krawędzi, jeden nieodpowiedni ruch i spadasz. Akrobacje szalenie ciężkie ale i robiące piorunujące wrażenie na zebranej publiczności. Wszystko to przy czterech gimnastyczkach stojących w narożach platformy i wykonujących dodatkowe akrobacje.

Program kończy Katarina Sebestyenova ze Słowacji. Wykonuje ona najpierw akrobacje w trapezie kołowym, a chwilę potem wpada do kuli z wodą w której prezentuje dalsze umiejętności.

Po tym numerze następuje finał. Wszyscy artyści żegnają się z widownią, a na arenę wkraczają dwie słonice Adriany Folco - Knie. Co ciekawe, w programie nie ma pokazu słoni, pojawiają się one tylko na finale.

Wspominaliśmy o dwóch wadach programu. Drugą jest brak klauna! Co prawda konferansjer jest białym klaunem i wchodzi w interakcję z widownią, ale w spektaklu nie ma klasycznych repryz. Przypadek, czy celowy zabieg? Nawet bez tego program jest po prostu bardzo dobry, choć pamiętamy jeszcze lepsze widowiska, która odbywały się w tym miejscu. ;)

Programy w Fővárosi Nagycirkusz wystawiane są od środy do piątku o 15:00, w soboty o 11:00, 15:00 i 19:00 oraz w niedziele o 11:00 i 15:00. Bilety są w bardzo przystępnych cenach. Są cztery kategorie cenowe. Wszystkie bilety w kategorii 3 kosztują, w przeliczeniu, 15 złotych!!! W kategorii drugiej dorośli płacą około 45 złotych, dzieci 36 złotych, a seniorzy 39 złotych. W kategorii pierwszej: dorośli - 57 złotych, dzieci - 39 złotych, seniorzy - 42 złote. Najlepsze miejsca kosztują: dla dorosłych 65 złotych, dla dzieci 45 złotych, a dla seniorów 48 złotych. Jak widać ceny są bardzo przystępne i w zasadzie nie ulegają większym zmianom, a stacjonarny cyrk w Budapeszcie nie ma ograniczeń co do numerów - bardzo często są tam słonie, lwy, latające trapezy, czy akrobaci na odskoczniach. Kupując w internecie, otrzymujemy rabat w wysokości 5 % na każdy rodzaj wejściówki.

Mały popcorn, który jest większy niż największe w polskich cyrkach, kosztuje 7 zł, a duży - 14. Oprócz tego w dwóch bufetach można kupić słodkości i napoje. Cyrk prowadzi sprzedaż gazetek informacyjnych w cenie ok. 4,5 zł. Co najciekawsze - Fővárosi Nagycirkusz poleca na ostatniej stronie wszystkie węgierskie cyrki godne uwagi! Co jeszcze ciekawsze, cyrk ten promuje cyrki z krajów z których pochodzą artyści w spektaklu. I tak, na stronie poświęconej Polsce można przeczytać liczne ciekawostki o naszym kraju, zobaczyć stare polskie plakaty cyrkowe oraz zdjęcia i loga cyrków "Zalewski" oraz "Korona"!


Cała ekipa cyrku znakomicie włada językiem angielskim i nie ma najmniejszych problemów, jeżeli chcemy kupić bilet, popcorn, czy pamiątkową broszurę. Toalety są oczywiście bezpłatne. Widzów w 90 % obsługują kobiety, mężczyźni tworzą ekipę techniczną, która obsługuje arenę. Jedną z wad jest zapach koni, który unosi się w budynku w zasadzie przez cały czas wizyty.

Podczas dzisiejszego spektaklu o godzinie 15:00 widownia była zapełniona w 85 %, a liczy ona około 1000 miejsc. Wczoraj na program przyszło nieco mniej widzów (ale wciąż więcej niż mniej). Pokazuje to tylko jak dużą popularnością cieszy się cyrk na Węgrzech. Co więcej - należy dodać, że w najbliższym czasie Budapeszt będzie bardzo cyrkowym miastem, bowiem już w połowie marca swoje tournee rozpoczyna tu Magyar Nemzeti Cirkusz, a w maju do stolicy kraju zawita Cirque du Soleil ze spektaklem "Varekai".


Fővárosi Nagycirkusz to jedno ze schronień najprawdziwszej sztuki cyrkowej. Jeżeli chcesz zobaczyć kwintesencję cyrku za bardzo przyzwoitą cenę w centrum miasta, koniecznie wybierz stacjonarny cyrk budapesztański. W środku znajdziemy historię i zdjęcia włodarzy cyrku, a na samoprzylepnych karteczkach każdy widz może napisać swoje wrażenia no i oczywiście to, że kocha cyrk! Oby Fővárosi Nagycirkusz nigdy nie przestał nas zaskakiwać.
Ulotka Cyrku Arena
Prezentujemy ulotkę Cyrku Arena na sezon 2017. Nie ma na niej podanego dokładnego programu. Naszym zdaniem - bardzo dobrze, bo w polskich realiach program lubi się szybko zmieniać, dlatego drukując go na odwrocie ulotki, na bieżąco, zawsze będziemy mieli pewność, że informacje są aktualne i nie wprowadzają widza w błąd.

Także "Juremix" startuje za tydzień
Jak się okazuje, kolejny cyrk rozpocznie sezon objazdowy 2017 w ostatni weekend lutego. Tym cyrkiem będzie panoramiczny "Juremix".

Premierowe występy odbędą się tradycyjnie w Gorzowie Wielkopolskim w Parku Słowiańskim - w sobotę o 15:00 oraz w niedzielę o 14:00. Nie znam jeszcze dokładnego programu, ale wiemy na pewno, że w nową trasę cyrk wyjedzie z równie nową kasą.

Bieżące tournée polskich cyrków można sprawdzić w naszym terminarzu.
Wszystkiego najlepszego!
Dziś urodziny obchodzi Dyrektor Lidia Król - Pinder. Życzymy wszystkiego dobrego, dużo nowych pomysłów na spektakle oraz niewyczerpanej energii do dalszej pracy. Wszystkiego najlepszego życzy cała załoga KMC!


Duet Turk w Cyrku Safari
W tegorocznym programie Cyrku Safari, obok Duetu Syrius i duetu klaunów Nefedov, pojawią się artyści doskonale znani polskiej widowni i przez nią uwielbiani - Dorota i Arek, Duet Turk.

Na arenie artyści zaprezentują wszystkie swoje numery, czyli looping, egzotyczny taniec z wężami i ekwilibrystkę na wałkach. Duet Turk powróci do Polski po rocznej przerwie, w czasie której występował w czeskim Cirkus Šimek, gdzie również przypadł do gustu publiczności.

Wygląda na to, że ten sezon w "Safari" będzie należał do duetów. Przypomnijmy, premiera już 25 i 26 lutego. Dorotę i Arka pozdrawiamy i życzymy udanego tournee.
Reklama Cyrku Zalewski na bliboardach
Reklama Cyrku Zalewski w Łodzi rozpoczęta z przytupem. Widowisko 2017 reklamują nie tylko tradycyjne ulotki i plakaty, ale także wielkoformatowe bilboardy. Gratulujemy inwencji!

"Życie na gorąco" o rodzinie książęcej i Festiwalu w Monte Carlo
W najnowszym wydaniu "Życia na gorąco" możemy przeczytać sporo dobrego o Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Monte Carlo i sporo mniej dobrych wieści na temat życia prywatnego księcia Alberta. Niemniej jednak, artykuł wart jest lektury, właśnie chociażby ze względu na część poświęconą największej cyrkowej imprezie na świecie. W zakładce "czytaj więcej" artykuł w większym formacie.

"Arena" rozpoczyna sezon w Kielcach
Cyrk Arena rozpocznie sezon 2017 w ostatni weekend lutego, 25 i 26 lutego. Premierowe występy odbędą się w Kielcach, tradycyjnie na placu przy ulicy Klonowej.

W sobotę zostanie wystawiony program o godzinie 17:00, natomiast w niedzielę widzowie będą mogli obejrzeć cyrkowe popisy o godzinie 12:00 i 16:00. Przypomnijmy, że w tym roku jedną z największych atrakcji widowiska jest pokaz lwów. Listę pozostałych numerów znajdziecie oczywiście w naszym dziale "Programy 2017".

Zapraszamy pod namiot polskiego Cyrku Arena w sezonie 2017.
Strona 5 z 110 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Video
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowe fotografie

CYRK KORONA - 2017

CYRK ARENA - 2017

Choose your language

Serwis

KMC - Klub Miłośników Cyrku to nowoczesny serwis informacyjny poświęcony zawsze prawdziwej i pięknej sztuce cyrkowej. Portal powstał w 2008 roku.

Przez ponad dziewięć lat zanotowaliśmy kilka milionów odwiedzin. Jesteśmy najchętniej czytaną stroną o tej tematyce w Polsce. Każdego dnia serwis odwiedzają nie tylko fani, ale również artyści, pracownicy, dyrektorzy cyrków i osoby związanie z tym światem.

Portal KMC stał się mocną, rozpoznawalną i cenioną marką o czym świadczą opinie nie tylko fanów, ale najważniejszych postaci polskiego cyrku. Dbamy o pełen profesjonalizm i jak najwyższą jakość naszej oferty.

Wierzymy, że cyrk to najbardziej magiczne i niezwykłe widowisko na kuli ziemskiej! Więc przyłącz się do nas i poznaj ten niecodzienny świat.


Ogłoszenia
Małżeństwo poszukuje pracy w cyrku. Praca jako reklamowy. Telefon: 884 369 718


Aby bezpłatnie zamieścić tutaj swoje ogłoszenie, skontaktuj się z nami, pisząc e-mail na adres: portalkmc@op.pl.
Cyrk ze zwierzętami
Zobacz też
Na Forum
Najnowsze Tematy
Sezon 2017
PLAKATY CYRKOWE
Cyrki polskie dawniej
Echa konferencji Fun...
Klasyfikacja cyrków:...
Najciekawsze Tematy
Sprzedaż, kupno l... [24]
Cyrk Arena [24]
Klasyfikacja cyrk... [19]
Cyrk Gwiazda [13]
PLAKATY CYRKOWE [12]
Online
Gości Online: 3
Użytkownicy Online: cyrkowiec1

Zarejestrowanych użytkowników: 671
Najnowszy Użytkownik: helmetpig
right border
unten links unten rechts


5292659 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie