oben links oben rechts
left border
Home ˇ Tournée ˇ Fotogaleria ˇ Ceny biletów ˇ Programy ˇ Zwierzęta w cyrku ˇ Ankiety ˇ Muzyka cyrkowa ˇ Circus Channel ˇ Dookoła cyrku ˇ Cyrki dawniej i dziś ˇ Linki ˇ Makiety ˇ Forum ˇ KMC Blog ˇ Dodaj newsa ˇ Regulamin ˇ FAQ ˇ Szukaj ˇ KontaktMarzec 30 2017 06:39:42
Zmarł Karah Khavak
fastNews Wczoraj w szpitalu, około godziny 20:00 zmarł Anton Kocka, czyli Karah Khavak, znany zaklinacz krokodyli. Miał syna, który poszedł w ślady ojca i prezentuje numer z gadami oraz płazami. Karah Khavak występował m.in. w Polsce w Cyrku Zalewski i Cyrku Krasnal.
Trwają przygotowania do Festiwalu w Monte Carlo
Trwają wielkie przygotowania do czwartkowej premiery jubileuszowego 40. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej Monte Carlo 2016. Po raz kolejny będzie to wielkie święto cyrku z kilkoma różnymi programami na najwyższym poziomie.

Gotowe są już sektory i loże. Wiszą też światła i kotary. Brakuje tylko cyfry "40" w nazwie festiwalu. Wzdłuż całego foyer zaprezentowano wizerunki wszystkich plakatów z poprzednich edycji imprezy. Tegoroczna edycja ma być wielkim powrotem do przeszłości i przypomnieniem absolutnie najlepszych występów, jakie monakijska publiczność mogła zobaczyć.

Portal KMC jako strona promująca nie tylko polską, ale i europejską sztukę cyrkową, zaprezentuje obszerną relację z 40. edycji Festiwalu. Śledźcie nas na bieżąco!
Archiwum: Ulotka dawnego Cyrku Arena
Dzisiaj w ramach archiwalnych treści prezentujemy ulotkę dawnego Cyrku Arena sprzed ponad 10 lat.

Cyrkowe zwierzęta w orszakach Trzech Króli
Tradycyjnie już w święto Trzech Króli w ponad 400 miastach w Polsce zorganizowano wielkie pochody w których wzięły udział nie tylko miliony Polaków, ale również cyrkowe zwierzęta.

Pupile z cyrku pojawiły się między innymi w Warszawie, obok prezydenta Andrzej Dudy i prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, gdzie dostarczył je Cyrk Zalewski oraz w Rzeszowie i Starachowicach, gdzie zaprezentowały się wielbłądy Cyrku Arena. Już w niedzielę wielbłądy i konie Cyrku Safari uczestniczyły w orszaku w Radecznicy w województwie lubelskim. Jak wszyscy zgodnie potwierdzają, zwierzęta cyrkowe są praktycznie jedynymi zwierzętami, które można zaangażować w to wydarzenie, ponieważ nie są płochliwe, są oswojone w kontaktach z człowiekiem, a przy tym pięknie się prezentują. To, że cyrkowe zwierzęta ufają ludziom, potwierdza tylko, że ich opiekunowie muszą traktować je jak najlepiej i dbać o nie przez cały rok.

Zastanawiające jest też to, że nikt nie ma nic przeciwko udziałowi cyrkowych zwierząt w takich orszakach. Gdy te same zwierzęta pojawiają się na cyrkowej arenie, niektórzy twierdzą, że to nie ich miejsce.
Zbierajmy podpisy pod papierową petycją
Nie możemy być obojętni na zamach, który w chwili obecnej podejmują zieloni na polskie cyrki prowadzące legalną działalność gospodarczą. Trzeba działać i pokazać, jak dużo osób popiera tradycyjne cyrki ze zwierzętami. W związku z tym proponujemy bardzo dobre rozwiązanie.

Dobrze by było, gdyby polskie cyrki zaczęły zbierać podpisy pod petycją w formie papierowej, opowiadającej się za cyrkami ze zwierzętami. Podpisy byłyby zbierane przez cały czas trwania sezonu 2016, podczas każdego widowiska. Nawet jeśli podczas jednego programu podpisałoby się 30, czy 40 osób, to w skali 300 widowisk w roku powstaje duża suma. To przykład oczywiście jednego cyrku, a gdyby podpisy pod taką petycją zbierało kilka lub nawet większość cyrków w Polsce, poparcie byłoby naprawdę imponujące.

Pracownik cyrku może chodzić z petycją podczas przerwy i zachęcać gości do składania podpisów. Pomysł jest prosty w wykonaniu i całkowicie bezpłatny, a bardzo skuteczny, ponieważ głównym jego celem jest pokazanie jak dużym poparciem cieszy się tradycyjny cyrk. Identyczny pomysł jest obecnie realizowany we Włoszech, m.in. w Circo Darix Togni, gdzie podpis goni podpis. Podobnie w Niemczech. Tam w ciągu zaledwie kilku dni zebrano 10 000 podpisów.

Warto dodać, że już kilka dużych polskich cyrków traktuje ten pomysł bardzo poważnie i rozważa wprowadzenie go w życie począwszy od początku sezonu 2016. Zachęcamy do tego dyrektorów wszystkich cyrków w Polsce, nie możemy siedzieć bezczynnie. Wszystkich zainteresowanych propozycją prosimy o kontakt z portalem.

Jednocześnie chcemy przekazać komunikat od właścicieli polskich cyrków, które nie ugną się w obliczu wprowadzania pokazowych zakazów wynajmowania terenów miejskich cyrkom ze zwierzętami. Występy będą się odbywać na placach prywatnych, a numerem jeden na cyrkowej liście "miast zakazanych" jest Słupsk. Cyrki dołożą wszelkich starań, by dotrzeć w każdy rejon Polski.
Podsumowanie cyrkowej zimy w Niemczech
Dobiegają końca kolejne zimowe widowiska w Niemczech. W tym roku było ich naprawdę sporo. Można było obejrzeć zarówno pokazy cyrku klasycznego jak i tego nowoczesnego. Przygotowaliśmy dla Was małe podsumowanie cyrkowej zimy w Niemczech.

Można śmiało rzec, że zdecydowana większość właścicieli cyrków ma powody do zadowolenia. To, co w tym roku wybitnie rzucało się w oczy, to komplety i nadkomplety praktycznie na każdym widowisku, w każdym cyrku i każdym mieście. W przypadku cyrków największych i najbardziej znanych kupienie biletu tuż przed spektaklem praktycznie nie było możliwe. Wszystkie wejściówki były wykupione, a sprzedaż startowała nawet pół roku wcześniej. Wielu dyrektorów twierdzi, że do cyrku w Niemczech więcej ludzi przychodzi zimą niż latem.

Poziom widowisk był bardzo zróżnicowany. Generalnie można powiedzieć, że chcąc zobaczyć show na wysokim poziomie, trzeba było odwiedzić duży cyrk, ale zdarzały się wyjątki.

Spektakl na niewyobrażalnym poziomie przygotował Circus Flic Flac. Wszystko było dopięte na ostatni guzik, nie było żadnych przerw w programie, program żwawo pędził do przodu. Niektóre numery swoją trudnością przewyższały Monte Carlo. Zachwycali skoczkowie na motocyklach. Mimo, że to cyrk bez zwierząt, program wciągał małego i dużego widza.

Nie do końca popisał się Circus Krone. W programie znalazły się znakomite numery, ale nie brakowało po prostu słabych, których nie pokazałoby nawet wiele cyrków w Polsce. Spektakl nie stanowił jedności, było w nim wiele luk podczas których na arenie nic się nie działo. Rekwizyty montowano długo, nawet 7 minut, podczas tego publiczność nie była niczym zajęta. Jimmy Folco w pierwszej części programu wyszedł na arenę trzy razy, ani razu nie pojawił się w drugiej części. Wielka szkoda, że organizatorzy nie zdecydowali się zaprezentować tresury lwów w wykonaniu Martina Lacey'a. Było też wiele mocnych numerów. Polscy artyści, Waldek i Paweł bardzo przypadli do gustu publiczności.

Bardzo mocny program na jubileusz 20-lecia przygotował Dresdner Weihnachtscircus. Przypomnijmy, że na jego arenie można było podziwiać linoskoczka El Diablo, czy tresurę słoni w wykonaniu wybitnego trenera Soni Frankello.

To, co najbardziej było zauważalne podczas ubiegłorocznych/tegorocznych edycji zimowych widowisk to wszechobecne komplety publiczności i ogromne zainteresowanie Niemców tego typu wydarzeniami, nawet jeśli niejednokrotnie ich poziom artystyczny odbiegał od tego, do którego zdążyli się już przyzwyczaić.
Podpisz petycję online!
Koalicja "Cyrk ze zwierzętami" aktywnie podejmuje kolejne działania mające na celu przeciwdziałać antycyrkowej propagandzie rozpowszechnianej przez pseudo obrońców praw zwierząt. Kolejnym krokiem jest stworzenie petycji online za cyrkami ze zwierzętami pod którą każdy może, a raczej musi się podpisać!

Petycja została stworzona dzisiaj i jest dostępna TUTAJ. Aby poprzeć inicjatywę nie trzeba wiele. Wystarczy wypełnić dosłownie kilka okienek znajdujących się po prawej stronie, zatwierdzić i gotowe! Zbieramy podpisy!

Strona daje również wiele możliwości rozpowszechnienia pomysłu. Zatem udostępniajcie tę petycję na portalach społecznościowych i zapraszajcie do jej podpisania również znajomych! Działamy razem! Kolejnym planowanym krokiem jest petycja w formie papierowej.
Pełna lista artystów 40. Festiwalu w Monte Carlo
Już za 10 dni rozpoczyna się jubileuszowy 40. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej Monte Carlo 2016. W tym roku spektakl przybrał formę retrospekcji, a zatem zobaczymy w nim znanych i lubianych. Poniżej przedstawiamy pełną listę tegorocznych nazwisk festiwalowych.

Rodzina Casselly - tresura słoni
Cat Wall Acrobats - akrobacje na batucie
Trupa Akrobatyczna z Pekinu - diabolo
Encho - numer stójkarski
Bello Nock - repryzy
Flavio Togni - tresura koni
Flight of Desire - sztrabaty
Flying Tabares - latające trapezy
Fumagalli & Daris - repryzy
Housch-ma-Housch - repryzy
Kris Kremo - żonglerka
Laura Miller - trapez kołowy
Martin Lacey, Nikolai Pavlenko & Massimiliano Nones - tresura lwów i tygrysów
Trupa Voljanski - wysoka lina pozioma
Trupa Akrobatyczna z Kantonu - Pas de deux
Trupa akrobatyczna z Pekinu - skoki przez obręcze
Bracia Pellegrini - ekwilibrystyka
Peres Brothers - hand to hand
Les Rastelli - muzyczni klauni
Rosi Hochegger - tresura psów
Starbugs - komicy
Skating Pilar - akrobacje na wrotkach
Shcherback & Popov - hand to hand
Steve Eleky - komik
Trupa Bingo - akrobacje napowietrzne
Trupa Khadgaa - ludzkie piramidy i akrobacje
Trupa Sokolov - akrobacje na odskoczniach
Willer Nicolodi - brzuchomówca
Alexis Gruss - tresura koni
Anastasia Makeeva - sztrabaty
Balet Cyrku w Mińsku - taniec
Petit Gougou - konferansjer

Szykuje się wyborna uczta. Zazdrościmy wszystkim, którzy się tam pojawią. Polska reprezentacja na widowni będzie całkiem spora. :)
Archiwum: jubileuszowa ulotka Cyrku Korona
W roku 2007 Cyrk Korona obchodził jubileusz 15-lecia istnienia. Z tej okazji powstał program przedstawiający cyrk XIX i XXI wieku. Dziś przypominamy jedną z kilku wersji ulotek, które reklamowały widowisko 2007. Projekt bardzo ciekawy i miły dla oka. Już za rok, "Korona" świętować będzie kolejny jubileusz - 25-lecie powstania.

Podsumowanie roku 2015 dla Portalu KMC
Ostatni dzień roku to idealny czas na wszelkie podsumowania. Również i my nie możemy zaprzepaścić takiej okazji. W związku z tym, tradycyjnie, po raz kolejny, zapraszamy Was do zapoznania się z podsumowanie roku 2015 dla Polskiego Portalu Sztuki Cyrkowej KMC - Klub Miłośników Cyrku.

Rok 2015 był trzecim rokiem z kolei w którym odwiedzaliście nas dużo większą, niż przeciętna, liczbę razy. W mijającym roku naliczyliśmy bowiem 435 778 wizyt, a pamiętajcie, że ten dzień jeszcze się nie skończył! W tym roku dodaliśmy 533 newsy i opublikowaliśmy około 8 000 nowych zdjęć. Zorganizowaliśmy mnóstwo konkursów w których rozdaliśmy łącznie ponad 100 nagród, wśród nich bilety na widowiska cyrkowe, kubki, magnesy, figurki, pozytywki, ramki, plakaty, puzzle.

Warto też spojrzeć w przyszłość. Jak zwykle, mamy dużo planów na nowy rok. Najwięcej zmian zobaczycie tuż przed startem sezonu 2016 w Polsce, czyli na przełomie stycznia i lutego. Obejmą one nie tylko szatę graficzną, ale również zupełnie nowe opcje, które, mamy nadzieję, przypadną Wam do gustu, a które już sprawdziły się, między innymi na włoskich portalach cyrkowych.

Dziękujemy wszystkim naszym wspaniałym Czytelnikom za wsparcie. Życzymy Wam szczęśliwego nowego roku. Niech duch cyrkowej magii będzie z Wami na zawsze. Wszystkiego dobrego.
Zapraszamy na podsumowanie ostatnich 12 miesięcy
Strona 47 z 110 << < 44 45 46 47 48 49 50 > >>
Video
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowe fotografie

CYRK KORONA - 2017

CYRK ARENA - 2017

Choose your language

Serwis

KMC - Klub Miłośników Cyrku to nowoczesny serwis informacyjny poświęcony zawsze prawdziwej i pięknej sztuce cyrkowej. Portal powstał w 2008 roku.

Przez ponad dziewięć lat zanotowaliśmy kilka milionów odwiedzin. Jesteśmy najchętniej czytaną stroną o tej tematyce w Polsce. Każdego dnia serwis odwiedzają nie tylko fani, ale również artyści, pracownicy, dyrektorzy cyrków i osoby związanie z tym światem.

Portal KMC stał się mocną, rozpoznawalną i cenioną marką o czym świadczą opinie nie tylko fanów, ale najważniejszych postaci polskiego cyrku. Dbamy o pełen profesjonalizm i jak najwyższą jakość naszej oferty.

Wierzymy, że cyrk to najbardziej magiczne i niezwykłe widowisko na kuli ziemskiej! Więc przyłącz się do nas i poznaj ten niecodzienny świat.


Ogłoszenia
Małżeństwo poszukuje pracy w cyrku. Praca jako reklamowy. Telefon: 884 369 718


Aby bezpłatnie zamieścić tutaj swoje ogłoszenie, skontaktuj się z nami, pisząc e-mail na adres: portalkmc@op.pl.
Cyrk ze zwierzętami
Zobacz też
Na Forum
Najnowsze Tematy
Sezon 2017
PLAKATY CYRKOWE
Cyrki polskie dawniej
Echa konferencji Fun...
Klasyfikacja cyrków:...
Najciekawsze Tematy
Sprzedaż, kupno l... [24]
Cyrk Arena [24]
Klasyfikacja cyrk... [19]
Cyrk Gwiazda [13]
PLAKATY CYRKOWE [12]
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 671
Najnowszy Użytkownik: helmetpig
right border
unten links unten rechts


5292655 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie