oben links oben rechts
left border
Home ˇ Fotogaleria ˇ Programy ˇ Ceny biletów ˇ Zabawa ˇ Circus Channel ˇ Dookoła cyrku ˇ Cyrki dawniej i dziś ˇ Muzyka cyrkowa ˇ Makiety ˇ Circo Medrano w Polsce ˇ Forum ˇ Artykuły ˇ Linki ˇ Tapety na pulpit ˇ Cooperation ˇ Regulamin ˇ Kontakt ˇ Szukaj ˇ DODAJ NEWSASierpień 02 2014 06:28:18
Koniec sezonu? Nie w Cyrku Wisła
Kolejne cyrki kończą sezon 2013. Te największe - "Zalewski" i "Korona" zrobią to około połowy listopada. Jednak długie tournée nie jest zarezerwowane wyłącznie dla dużych cyrków.

Okazuje się, że jeden z najmniejszych polskich cyrków, Cyrk Wisła nie myśli o zakończeniu sezonu. Dyrekcja nie ma na razie w planach zjazdu na bazę. Występy artystów można obecnie podziwiać w okolicach Garwolina. Coraz krótsze dni i niepewna pogoda nie odstraszają publiczności. Sektory niemal każdego dnia zapełniają się do ostatniego miejsca. Z pewnością to zasługa dobrej reklamy. Widowiska cyrku są promowane plakatami i ulotkami własnego projektu. Za bilety zapłacimy na chwilę obecną 10 i 20 złotych.

Jak informuje nas Cyrk Wisła, do obsady dołączyła także nowa artystka. Jest nią Natasza, która prezentuje hula-hoop, sprężynę slinky i akrobacje na szczudłach. W "Wiśle" pojawił się też nowy pupil - młodziutki wielbłąd.

Wszystkich zapraszamy na występy polskiego Cyrku Wisła w sezonie 2013.
(Zdjęcie: www.kadzidlo.pl)
Koniec festiwalowej jesieni w Polsce
Już w niedzielę zakończy się niezwykle klimatyczna i lubiana przez warszawiaków impreza - 14. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej Warszawa 2013, organizowany od 1996 roku przez słynny Cyrk Zalewski.

Ta edycja pod wieloma względami była wyjątkowa - spektakle odbywały się pod nowym, gigantycznym namiotem, a w festiwalowych progach pojawiło się mnóstwo gwiazd i celebrytów, co przyciągnęło uwagę sporej grupy mediów. Warto dodać, że po raz pierwszy od wielu lat, program festiwalowy, z wyjątkiem zastępstwa za pokaz krokodyli, pozostał od początku do końca bez zmian. Podczas trwania 14. edycji został także zrealizowany projekt, dzięki któremu możemy zwiedzić Cyrk Zalewski online.

Państwu Zalewskim składamy wyrazu uznania za zorganizowanie tak wspaniałej edycji Festiwalu Sztuki Cyrkowej, a Was zapraszamy na ostatnie pokazy w tym roku przy skrzyżowaniu ulic Towarowej i Wolskiej.
Cyrk Vegas zagra jutro ostatni występ w sezonie
Wiele cyrków kończy sezon w ostatni weekend października. I choć pogoda jest bardzo dobra, to w tym roku będzie tak samo. Już jutro ostatnie show w sezonie 2013 zagra mały, polski Cyrk Vegas, istniejący od roku 2012.

Zaszczyt obejrzenia ostatniego spektaklu w tym roku przypadnie mieszkańcom Raciąża. Potem cały tabor zjedzie na bazę, gdzie będą trwały intensywne przygotowania do nowego sezonu 2014 - konserwacja taboru, nowe inwestycje, układanie programu.

W tym roku dyrekcja wprowadziła bardzo dużo zmian. Do cyrkowej rodziny dołączyły nowe pupile. Pojawiły się też plansze PCV reklamujące widowiska, a od marca każdy może śledzić Cyrk Vegas na Facebook'u. Widzowie kupują obecnie bilety w nowej, bardzo okazałej kasie. Z pewnością to nie koniec nowości.

Podczas tegorocznego show widzowie mogli zobaczyć między innymi lamy, wielbłąda, psa, żółwie, krokodyla, a także trapez, linę pionową, fakira, czy ekwilibrystykę na wałkach. Dyrekcji Cyrku Vegas życzymy udanego sezonu 2014.
(Zdjęcie: Cyrk Vegas)
Wyniki przeprowadzonej ankiety
Zakończył się Festiwal w Latinie
W poniedziałek dobiegła końca piętnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej we włoskiej Latinie. Z okazji jubileuszu, przygotowano spektakularne show. Takiego we Włoszech nie było od wielu lat!

Na arenie można było zobaczyć między innymi linę poziomą, akrobacje na wrotkach, hand to hand, belkę rosyjską, ewolucję na trapezie, reki, ekwilibrystykę, czy woltyżerkę na koniach.

Zmagania zakończyły się rozdaniem nagród. Wśród laureatów znaleźli się:

ZŁOTY MEDAL
Grupa Tianjin (Chiny) - gry ikaryjskie
Grupa Ekk (Rosja) - woltyżerka

SREBRNY MEDAL
Darya Vintilova (Ukraina) - akrobacje na trapezie
Tetyana Byelova (Ukraina) - ekwilibrystyka
Grupa Kovgar (Rosja) - akrobacje na odskoczniach

BRĄZOWY MEDAL
Grupa Kolykhalov (Rosja) - reki
Sampion Bouglione (Francja) - żonglerka
Grupa Stynko (Rosja) - belka rosyjska
Kristian Kristof (Węgry) - iluzja


Pełną listę nagrodzonych artystów znajdziecie na www.festivalcircolatina.com. Wszystkim gorąco gratulujemy i mamy nadzieję, że tak wspaniałe widowisko będzie można kiedyś podziwiać również w Polsce.
Offenburger Weihnachtscircus startuje już 20 grudnia
Od 20 grudnia do 5 stycznia w Offenburgu trwać będzie Weihnachtscircus. Ta cykliczna impreza jest organizowana przez jeden z najlepszych cyrków Europy - Zirkus Charles Knie, w którym od kilku sezonów pracuje polski treser - Marek Jama.

Tym razem na arenie zobaczymy tresurę słoni w wykonaniu Elvisa Errani. Konie, kuce i psy zaprezentuje z kolei rodzina Saabel, którą obecnie można podziwiać na Cirkus Cirkus Classic Pradze. Widzów będzie bawić Klaun André, a latające trapezy zaprezentują mistrzowie w swojej dziedzinie - Flying Costa. Będzie też wspaniały i oryginalny pokaz na szarfach w wykonaniu Yves'a i Ambry. Hula-hoop przedstawi Priscilla Errani, żonglerkę Yves Nicols, akrobacje na linie poziomej Erik Nieman, a taniec nowoczesny - Possession Crew. Oczywiście widzowie zobaczą też człowieka gumę, ekwilibrystykę i balet. Orkiestra to obowiązkowy element show.

Tradycja organizowania świątecznych spektakli jest w Niemczech bardzo zakorzeniona. W każdym większym mieście na przełomie grudnia i stycznia można znaleźć jeden, a nawet kilka namiotów cyrkowych. W Polsce nieśmiałe próby wprowadzenia tego zwyczaju podejmował w przeszłości Cyrk Zalewski, a także Cyrk Korona i Cyrk Europa.
(Zdjęcie: www.zirkus-charles-knie.de)
Cyrk Zalewski zmienia trasę
Cyrk Zalewski obecnie występuje w miejscowościach znajdujących się niedaleko Warszawy. Niestety bieżąca trasa cyrku musiała zostać natychmiastowo zmieniona.

Jutro, tj. 23 października Widowisko 2013 zobaczą mieszkańcy Międzyrzecza, a nie Łosic. Namiot będzie zlokalizowany przy ulicy Wyszyńskiego, początek o 17:30. Natomiast w czwartek, 24 październik "Zalewski" pojawi się w Łosicach na placu przy ulicy Targowej. 2-godzinne show także rozpocznie się o godzinie 17:30.

Serdecznie zapraszamy na spektakl sezonu 2013. To już ostatnia szansa, by zobaczyć tegoroczne przedstawienie, albowiem wkrótce cały tabor zjedzie na bazę do Pruszkowa. A w naszej fotogalerii możecie zobaczyć ponad 700 zdjęć ukazujących Cyrk Zalewski w sezonie objazdowym 2013.
14. Festiwal - oto najlepsi z najlepszych!
Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców 14. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej Warszawa 2013. Podczas gali wręczenia nagród w sobotę, pojawiły się także znakomitości świata cyrku i świata rozrywki. Wszystkim serdecznie gratulujemy!II SREBRNY KLAUN
Duo Comadi- wysoka lina pozioma
nagrodę wręczył Dyrektor Państwowej Szkoły Cyrkowej w Warszawie - Pan Jerzy Kasprzykowski

I SREBRNY KLAUN
Lost Souls- akrobatyka/hand to hand/ludzkie piramidy
nagrodę wręczył Prezes Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych - Pan Tomasz Szakiel

ZŁOTY KLAUN
Diorios - kula śmierci
nagrodę wręczył Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Pan Mariusz Tokarski

NAGRODA PUBLICZNOŚCI
Diorios - kula śmierci
nagrodę wręczyła piosenkarka Lidia Kopania

NAGRODA DLA NAJMŁODSZEGO ARTYSTY
Patryk Kaiser - sztrabaty
nagrodę wręczył były artysta cyrkowy - Pan Jan Zalewski


Jeszcze raz gorąco gratulujemy i zapraszamy na ostatnie festiwalowe pokazy do Warszawy!
Kolejni celebryci pojawili się pod namiotem Cyrku Zalewski
Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej w Warszawie przerodził się w prawdziwą rewię gwiazd. W sobotę pod gigantycznym namiotem pojawili się kolejni celebryci, skutecznie przyciągając uwagę mediów.

CELEBRYCI NA FESTIWALU - ZOBACZ ZDJĘCIA

Blisko 3-godzinne show zobaczył Wojciech Fibak z rodziną - były tenisista i posiadacz wielkiego majątku. Nie zabrakło także Mariusza Zalejskiego. Ten bawił się pod namiotami "Zalewskiego" już po raz kolejny. Można powiedzieć, że został stałym gościem cyrku.

Tydzień wcześniej Festiwal swoją obecnością zaszczycił Tomasz Szczepanik z rzeszowskiego zespołu Pectus.

Oczywiście nie zabrakło fotoreporterów, a dla gości specjalnych przygotowano tort w kształcie festiwalowego namiotu. Zabawa była przednia.
Ostatni weekend festiwalowych emocji. Zwycięzcą Festiwalu...
Wszystko co dobre, szybko się kończy. Powoli także cyrkowa jesień w Polsce dobiega końca. Już za tydzień - 26 i 27 października Cyrk Zalewski zagra cztery ostatnie spektakle w ramach 14. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej Warszawa 2013.

Będą to pokazy mistrzów - najlepszych z najlepszych, albowiem nagrody zostały już przyznane. Gran Prix zdobyła oczywiście Grupa Diorios, co nie było trudne do przewidzenia. Podczas imprezy trwającej od 14 września festiwalowe miasteczko odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy widzów, a warto przypomnieć, że pod szapitem może zasiąść jednocześnie aż 2000 widzów! Jak nigdy przez wrota Cyrku Zalewski przewinęła się rekordowa liczba celebrytów! Każdego tygodnia na przedstawieniu pojawiało się kilka, a nawet kilkanaście znanych postaci. To przyciągało też uwagę mediów. O Festiwalu napisały między innymi Fakt, Super Expres, Życie na gorąco, Afterparty.pl, Pudelek, Gala.pl i wiele innych.

A zatem zapraszamy na wyjątkowe pokazy do Warszawy. To ostatnia okazja w tym roku, aby zobaczyć nie tylko powalający numer jakim jest kula śmierci, ale także wysoką linę poziomą, młode talenty, czyli Lost Souls, a także tak znanego w świecie cyrku artystę, jakim jest Konstantin, uczestnik Festiwalu w Monte Carlo.

Wszystkich, którzy nie mają okazji gościć pod festiwalowym namiotem, zapraszamy do naszej portalowej galerii w której znajduje się mnóstwo zdjęć z tego wydarzenia.
I zimowy program Circus Krone - znamy szczegóły!
Zimą, największy cyrk w Europie - Circus Krone tradycyjnie zagra zimowe spektakle. Przewidziano trzy różne widowiska. Występy będzie można podziwiać oczywiście w budynku Circus Krone w Monachium. Dyrekcja właśnie uchyliła rąbka tajemnic odnośnie pierwszego spektaklu.

I Zimowy Program będzie można zobaczyć w dniach 25 grudnia - 31 stycznia. Cała lista artystów nie została jeszcze ujawniona, ale wiadomo, że na arenie pojawią się między innymi słonie, konie, akrobacje na batucie, wysoka lina pozioma, czy belka rosyjska.

Gdy tylko poznamy więcej informacji, natychmiast podzielimy się nimi z Wami. W czasie przerwy zimowej w Polsce, gorąco wszystkim polecamy wybranie się na chociaż jedno zimowe przedstawienie. Przypominamy, że w tym roku będzie taka możliwość również w Polsce! 1 grudnia wielka Gala Cyrku zostanie zorganizowana w Domu Tańca i Muzyki w Zabrzu.
Strona 47 z 97 << < 44 45 46 47 48 49 50 > >>
Nasi partnerzy

Video
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nowe fotografie

Cyrk Arlekin - 2014

Cyrk Zalewski - 2014

Translate
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

michaaas004
sierpień 01 2014 20:13:57
Reklama Areny, która wcześniej była zablokowana na yt: http://www.youtube.com/wa
tch?v=3gcPzo8QfLc


piotrek
sierpień 01 2014 15:50:51
Cyrk Juremix Halinów 10.08 godz. 18:30 ul. 3 Maja

piotrek
sierpień 01 2014 15:50:04
*Drobiarska

piotrek
sierpień 01 2014 15:49:39
Cyrk Juremix Sulejówek 11.08 godz. 18:30 ul. Piłsudskiego- Brobiarska przy ccmentarzu

Boss
sierpień 01 2014 12:53:58
Uwaga! Specjalnie dla Was odświeżyliśmy dział LINKI. Teraz znajdziecie tam znacznie więcej cyrkowych stron z większej liczby krajów. Szukajcie oznaczenia [NOWY].

Archiwum
Serwis

KMC - Klub Miłośników Cyrku to nowoczesny serwis informacyjny poświęcony zawsze prawdziwej i pięknej sztuce cyrkowej.

Portal powstał w 2008 roku, a od tego czasu zanotowaliśmy kilka milionów odwiedzin. Jesteśmy najchętniej odwiedzaną stroną o tej tematyce w Polsce.

Reportaże, artykuły, wywiady, fotografie i wiele innych elementów dostępnych tutaj z pewnością udowodnią wszystkim, że sztuka cyrkowa jest ponadnarodowa, piękna i prawdziwa.

Wierzymy, że cyrk to najbardziej magiczne i niezwykłe widowisko na kuli ziemskiej! Więc przyłącz się do nas i poznaj ten niecodzienny świat.


Ogłoszenia
Sprzedam zdjęcie z Klaunem Pipcio (około 2000 r.) z Cyrku Warszawa. Z tyłu podpis. E-mail: p.machomet@gmail.com

Zespół muzyczny - orkiestra zapewni profesjonalną oprawę Twojego spektaklu. Telefon kontaktowy: 512-607-433.


Aby bezpłatnie zamieścić tutaj swoje ogłoszenie, skontaktuj się z nami, pisząc e-mail na adres: portalkmc@op.pl.
Ankieta
W jakim kraju, Twoim zdaniem, sztuka cyrkowa jest w chwili obecnej najlepiej rozwinięta?

W Polsce

W Niemczech

W Rosji

We Francji

W Czechach

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Na Forum
Najnowsze Tematy
CYRK ARENA
Klasyfikacja cyrków:...
Cyrk Polonia
Festwale cyrkowe 2014
Cyrk Gwiazda
Najciekawsze Tematy
CYRK ARENA [24]
Klasyfikacja cyrk... [15]
Cyrk Gwiazda [12]
Prośby i sugestie... [11]
polskie cyrki [9]
Polecamy


Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 530
Najnowszy Użytkownik: ITALIANA PRODUZIONI
right border
unten links unten rechts


2152255 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie